Relacja z IX Kongresu MODERN WAREHOUSE 2017

Fotogaleria z Kongresu:

Podczas Kongresu wystąpili:

Sylwester
Dmytriwski
Kierownik logistyki
e-commerce w LPP
 

Absolwent studiów magisterskich Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek Logistyka – systemy transportowe i logistyczne oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, kierunek Menedżer Logistyki – zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwem i łańcuchem dostaw. Aktualnie zgłębiający wiedzę w ramach studiów MBA, Logistics & Suppy Chain Management.

Pasjonat logistyki z bogatym i różnorodnym doświadczeniem branżowym, nabytym w kraju, a także poza jego granicami.

Od kilku lat zaangażowany w pracę centrów dystrybucyjnych e-commerce fashion. Z pozycji stock control, operations i logistics managera współuczestniczył w wielu projektach, zmierzających do usprawniania pracy magazynów, w tym implementacji kompletacji strefowej, tzw. batch picking, optymalizowania layout’ów wielkopowierzchniowych magazynów, minimalizowania poziomu braków, czy tworzenia systemów nagród dla pracowników magazynowych i specjalistów.

Renata
Łuka
Kierowniczka działu Logistyki Operatywnej w Volkswagen Poznań Zakład Września

Związana z logistyką od osiemnastu lat, w tym od trzynastu w Volkswagen Poznań. W CV może wpisać współudział we wdrożeniu produkcji modeli VW Transporter oraz VW Caddy w Zakładzie w Poznaniu, a obecnie także przy realizacji projektu VW Crafter w fabryce we Wrześni.

dr Marta
Dworczyńska
Specjalista logistyk - systemy IT
Logistyka Zakładowa Montaż i Lakiernia Volkswagen Poznań

Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Poznańskim. Pierwszą pracę podjęła na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, gdzie w 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk technicznych.

Od tamtej pory związała się z logistyką, w nowym zakładzie Volkswagen Crafter pracuje od 2 lat. W trakcie rozruchu fabryki odpowiedzialna była za wdrożenie i koordynację szeregu systemów logistycznych (zamówienie, transport i sekwencjonowanie materiału). Współtworzyła proces sterowania materiałem w produkcji przedseryjnej. Obecnie zajmuje się pielęgnacją i optymalizacją działających już systemów, prowadzeniem szkoleń oraz analizą danych. Bierze aktywny udział w planowaniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań informatycznych dla logistyki VW.

Mathieu
Aoutin
Dyrektor logistyki
i menedżer łańcucha dostaw
Decathlon Polska
 

Ukończył szkołę inżynierską Hautes Etudes Industrielles w Lille we Francji. Posiada dziewięcioletnie doświadczenie w logistyce zdobyte na różnych stanowiskach. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako menedżer operacji magazynowych, potem menedżer ds. transportu, kończąc jako dyrektor magazynu. Od dwóch lat pełni funkcję dyrektora i menedżera łańcucha dostaw Decathlon Polska. Realizuje projekt połączenia i synchronizacji łańcucha dostaw, by przepływ produktów i informacji był płynny i wydajny dla klientów końcowych Decathlon Polska. Jest odpowiedzialny za operacje logistyczne i rozwój logistyczny.

Dr inż. Michał
Grabia
Kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania

Kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz trener z zakresu technologii identyfikacyjnych.

Jest współtwórcą Krajowego Laboratorium Technologii EPC/RFID oraz europejskiej sieci laboratoriów „GS1 in Europe Lab Network”, jest laureatem nagrody drugiego stopnia Ogólnopolskiego Konkursu im. prof. Jerzego Skowrońskiego organizowanego przez Polski Komitet Materiałów Elektrotechnicznych SEP, autorem publikacji w pismach specjalistycznych oraz członkiem wielu międzynarodowych organizacji i grup roboczych zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w zakresie technologii identyfikacyjnych, w tym RFID.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz realizacji projektów dotyczących opracowania koncepcji, projektowania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim technologii identyfikacyjnych oraz lokalizacyjnych.

Michał Grabia jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów Executive MBA realizowanych w Wielkopolskiej Szkole Biznesu we współpracy z Nottingham Trent University przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jarosław
Lipczyński
Dyrektor Biura Logistyki
Grupa CIECH
 
 

Absolwent studiów ekonomicznych, informatycznych i logistycznych. Od 15 lat zawodowo związany z logistyką. Posiada bogate doświadczenie z zakresu zarządzania logistyką transportu, magazynowania i produkcji, które zdobywał zarządzając największym w Polsce transportem paliw, prowadząc projekty dla dużego przewoźnika kolejowego oraz zarządzając logistyką w grupie chemicznej.

Pasjonat automatyzacji pracy, optymalizacji procesów oraz zarządzania z wykorzystaniem liczb. Opracowuje i wdraża narzędzia usprawniające operacje logistyczne oraz wspierające zarządzanie oparte na wskaźnikach.

Adam
Chazanow
Partner zarządzający Graphene Partners

Ponad 12 lat pracował na szczeblu dyrektora naczelnego / CEO u globalnych liderów branży logistycznej i kurierskiej, m. in. DHL, CEVA, Exel i DPD. Brał udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych oraz M&A. Stale współpracuje jako doradca wiodących funduszy private equity w Europie, USA i Azji. Absolwent Uniwersytetu w Cambridge. Założyciel i partner zarządzający Graphene Partners, firmy specjalizującej w doradztwie logistycznym.

Iwona
Sączawa
Team leader, ekspert specjalizacji Logistics & Procurement Hays Poland

Ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w realizacji projektów rekrutacyjnych dla szeroko rozumianej logistyki, zakupów i łańcucha dostaw. W codziennej pracy odpowiada za rekrutacje dla firm produkcyjnych, handlowych, dystrybucyjnych i usługowych ze wszystkich sektorów biznesu, do ich wewnętrznych działów zakupów i działów logistyki, także z odpowiedzialnością regionalną i globalną. Realizuje również projekty na stanowiska operacyjne i sprzedażowe dla operatorów logistycznych, firm transportowo-spedycyjnych oraz kurierskich. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu programów outplacementu indywidualnego i grupowego oraz wewnętrznych szkoleń w ramach rozwoju kompetencji. Absolwentka Psychologii a także podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Pracy w Szkole Głównej Handlowej oraz na kierunku HR Business Partner w Akademii Leona Koźmińskiego.

Paulina
Popławska
Konsultant, ekspert specjalizacji Logistics Hays Poland

Ekspert z kilkuletnim doświadczeniem w realizacji projektów rekrutacyjnych. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w firmie executive search, gdzie uczestniczyła w projektach rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie średniego i wyższego szczebla dla różnych branż, głównie w obszarze łańcucha dostaw. Z Hays Poland związana od ponad dwóch lat. W codziennej pracy jako członek zespołu Manufacturing & Operations specjalizuje się w obszarze logistyki. Współpracuje z operatorami logistycznymi, wspierając Klientów w poszukiwaniach ekspertów na stanowiska operacyjne i sprzedażowe, jak również z firmami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi i handlowymi, dla których poszukuje specjalistów i menedżerów do wewnętrznych działów logistyki. Absolwentka Filologii Polskiej.

Jonasz
Borowski
Menedżer łańcucha dostaw
Decathlon Polska

Absolwent Politechniki Opolskiej. Pracę w Decathlon Polska rozpoczął w 2014 roku na stanowisku kierownika sektora, po trzech latach objął stanowisko menedżera łańcucha dostaw i rozwija swoje kompetencje w kierunku zarządzania zapasem. Odpowiada za przepływ towaru pomiędzy magazynami a sklepami w Decathlon Polska w obszarze sportów wodnych. Jest odpowiedzialny za projekt dotyczący dostępności produktu dla klienta, który powiązany jest z wykorzystaniem w sieci handlowej technologii RFID. Interesuje się zastosowaniem technologii RFID w różnych dziedzinach życia codziennego.

Prywatnie wielki pasjonat sportów wodnych – kitesurfingu i windsurfingu.

Szymon
Górski
Dyrektor Działu Logistyki
Volkswagen Group Polska

Logistyczne doświadczenie w obszarze automotive buduje już od ponad 15 lat. W tym czasie odpowiadał m.in. za definiowanie standardów i zapewnienie jakości, obsługę i kontakt z klientem, operacyjne zarządzanie czy przeprowadzanie przetargów. Doświadczenie zbierał zarówno w zakresie magazynowania i dystrybucji oryginalnych części i akcesoriów, jak i logistyki nowych samochodów. W obu wymienionych obszarach miał okazję zarządzać wieloma projektami. Praca przy nich była okazją do zebrania doświadczeń w zakresie współdziałania w międzynarodowych strukturach. Największe z projektów to: Optymalizacja procesów w obszarze logistyki samochodów; Przygotowanie strategii dystrybucji w tym zaplanowanie, realizacja budowy oraz uruchomienie nowego Centrum Dystrybucji Oryginalnych Części i Akcesoriów. Uczestniczył również w projekcie wdrożenia modułu eWM w obszarze Centrum Dystrybucji. Dzisiaj odpowiedzialny za strategię , rozwój i taktykę kosztową całego łańcucha dostaw w firmie Volkswagen Group Polska.

Kamil
Szymański
Associate director w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych Savills

Pierwsze kroki w branży TSL stawiał 13 lat temu w DHL jako specjalista ds. sprzedaży, gdzie wcielił w życie projekt DHL Service Point i sukcesywnie zwiększał jego zasięg. Następnie swoje doświadczenie zawodowe oraz wiedzę zgłębiał w TNT poprzez współpracę z największymi klientami firmy.

Od ponad 5 lat specjalizuje się w realizacji transakcji najmu powierzchni magazynowej dla najemców z branży logistycznej oraz kluczowych klientów na terenie całego kraju. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej z sukcesem doradzał m.in. DSV Solutions, DB Schenker, No Limit, ID Logistics, ND Logistics.

W ostatnim czasie przeprowadził transakcje, których łączny metraż przekracza 100 000 m2. Reprezentował klientów m.in. z branży e-commerce, motoryzacyjnej, modowej czy też FMCG, doradzając zarówno przy wyborze nowej lokalizacji jak i przy renegocjacjach kontraktów.

Bartosz
Jacyna
Doradca logistyczny HUB logistics (dawniej Logisys)

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, stypendysta Leipzig Graduate School of Management. Od kilkunastu lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne i doradcze. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, planowaniu i rozwiązywaniu problemów na styku logistyki i pozostałych funkcji w firmie. Inicjator i lider Panelu Polskich Menedżerów Logistyki. Autor artykułów w czasopismach branżowych, założyciel blogistyka.pl – bloga opisującego polską rzeczywistość przez pryzmat problemów logistycznych. Zwycięzca Pierwszego Turnieju Piłkarzyków Logistyków, rozegranego podczas 3. edycji Kongresu Modern Warehouse. Pracował w projektach analitycznych i doradczych dla takich firm, jak m.in.: Aluprof, Amex Stationery, Bakoma, DHL, InPost, POLOmarket, Żabka Polska.

Piotr
Bzowski
Dyrektor ds. najmu i rozwoju
P3 Logistic Parks w Polsce

Przed rozpoczęciem pracy w P3 w kwietniu 2010 r., był menadżerem ds. najmu w Europolis oraz Prologis w Polsce. Wcześniej pracował także dla DTZ, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym. Posiada dziewięcioletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości, które zdobył pracując z takimi firmami deweloperskimi jak: Prologis, SEGRO, Panattoni, Europolis oraz z dużymi najemcami firmowymi, w tym: Saint Gobain, JYSK, IKEA, FM Logistic, Rossmann, DHL, IDL, ND, CEVA. Ukończył ekonomię –na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jak i studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej.

Damian
Kołata
Business development manager
w FIEGE

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych działań logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym rynku wschodnioeuropejskim. Posiada wiedzę obejmującą cały łańcuch dostaw, począwszy od produkcji, a skończywszy na współpracy z handlem detalicznym. Porozumiewa się w pięciu językach, pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, aktualnym obszarem jego zainteresowania pozostaje logistyka e-commerce.

Łukasz
Jatta
Principal / partner Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

Absolwent wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od 2003 roku pracuje w Miebach Consulting w Polsce. Od 2013 Partner Miebach Logistik Holding we Frankfurcie. Kierownik projektów logistycznych i nadzorów nad realizacją inwestycji w Polsce i zagranicą. Specjalista projektowania i wdrażania rozwiązań automatycznych w logistyce.

Grzegorz
Urban
Dyrektor w dziale Strategy & Operations w PwC
 

Lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego. Przeprowadził liczne projekty związane ze strategią i nowoczesnymi usługami dla sektora transportowo logistycznego. W swoim zespole opracowywał unikalne podejście do modelowania sieci logistycznej oraz identyfikacji szans biznesowych za pomocą analiz big data. Przed dołączeniem do PwC Grzegorz był dyrektorem ds. marketingu i zarządzania przychodami w UPS.

Arkadiusz
Marcol
p.o. dyrektora logistyki
Auto-Partner Holding
 

Praktyk w tworzeniu i zarządzaniu centrami dystrybucji. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży automotive. Wdrażał autorskie rozwiązania przekładające się na zwiększenie wydajności pracowników. Konsolidował magazyny trzech niezależnych firm w jedno centrum dystrybucyjne optymalizując zapasy magazynowe oraz koszty transportu sieci dystrybucji. Uczestniczył w projekcie wdrożenia sortera, jednego z pierwszych takich rozwiązań w branży motoryzacyjnej. Doradzał w projekcie wyboru i wdrożeniu sortera w branży kurierskiej w Moskwie.

Z zamiłowania pasjonat rozwiązań logistycznych. Aktualnie pracuje również jako niezależny doradca przy projektowaniu kilku magazynów dystrybucyjnych.

Grzegorz S.
Woelke
Dyrektor zarządzający VIVE Transport, dyrektor logistyki Grupy VIVE

Od marca 2012 r. pełni funkcję dyrektora zarządzającego w VIVE Transport, a od stycznia 2014 r. – dyrektora logistyki Grupy VIVE. Posiada 25-letnie doświadczenie menedżerskie w polskich i międzynarodowych firmach branży TSL.

Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkoły Logistyki oraz doktorantem Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Członek Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki w Gdyni, dyplomowany spedytor FIATA, Road Transport Manager według standardów IRU. Autor publikacji prasowych i naukowych, wykładowca. Jego zainteresowania naukowe to zjawiska kooperacji w logistyce i zwinne łańcuchy dostaw.

Łukasz
Musialski
Doradca logistyczny HUB logistics (dawniej Logisys)

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od kilkunastu lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne oraz doradcze. Specjalizuje się w logistyce magazynowej (optymalizacja procesów, kompleksowe koncepcje procesowo-technologiczne obiektów magazynowych, projektowanie sieci dystrybucji, rozwiązania informatyczne) oraz jej powiązaniach z innymi funkcjami przedsiębiorstw.

Pracował w projektach analitycznych, doradczych, informatycznych dla takich przedsiębiorstw jak: AIC Gdynia, PanLink, Dobrowolscy, Wyborowa, Grupa Żywiec, TIM SA, Philips, Energa, Iglotex, Mondelez, Domino, Olimp Labs, Żabka, Forte, Empik i wiele innych.

Ekspert merytoryczny Panelu Polskich Menedżerów Logistyki – cyklicznego projektu badań rynku, umożliwiającego wymianę doświadczeń menedżerom logistyki w polskich firmach.

Autor artykułów w czasopismach branżowych oraz na Blogistyka.pl. Prelegent oraz moderator licznych konferencji związanych z tematyką logistyczną.

Marcin
Rzepka
Partner, kierownik Działu Badań PMR
 

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje badania konsumenckie, badania B2B oraz badania efektywności organizacji. Poza sektorem finansowym, w czasie pracy w firmie TNS Pentor realizował projekty z różnych branż w tym: FMCG, telekomunikacyjnej, IT czy budowlanej. Specjalizuje się w badaniach satysfakcji, segmentacji klientów oraz optymalizacji produktów. Przed dołączeniem do PMR, pracował na stanowisku starszego badacza w jednej z największych firm badawczych działających na polskim rynku – TNS Pentor oraz w PKO Banku Polskim. Stanowiska te zapewniły mu znaczące doświadczenie w zarządzaniu wieloma rodzajami projektów badawczych, często na bardzo dużą skalę, jak również pozwoliły bardzo dobrze poznać zagadnienia biznesowej użyteczności badań.

Ukończył studia socjologiczne ze specjalizacją komunikacja społeczna i badania rynku na Uniwersytecie Wrocławskim.

Marek
Żbikiewicz
Dyrektor Działu Technicznego CD Wola Krzysztoporska Kaufland Markety Polska
 

Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. W branży szeroko pojętej automatyki przemysłowej od ponad 20 lat (m.in. Satchwell Control Systems, Invensys Building Systems, Distech Controls). W Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Woli Krzysztoporskiej od 7 lat. Aktualnie odpowiedzialny za cztery obszary w Dziale Technicznym: Technika Magazynowa (instalacje magazynowe), Warsztat Wózków Widłowych (flota ok. 1000 wózków), Instalacje Automatyczne (HRL, PPA, oraz AKL – aktualnie w trakcie ukończenia prac montażowych Automatyczny Magazyn Artykułów Drobnicowych) oraz Utrzymanie Czystości na terenie CD.

Prywatnie – muzykujący pasjonat turystyki motocyklowej.

Paulina
Kulka
Kierownik Działu Planowania i Organizacji Magazynu CD Wola Krzysztoporska Kaufland Markety Polska

Od samego początku kariery zawodowej związana z logistyką. W Kaufland pracuje od 10 lat. Zdobywała doświadczenie zawodowe zaczynając od podstaw procesów magazynowych, poprzez analizę danych do obowiązków jaki pełni obecnie. Od roku Kierownik Działu Planowania i Organizacji Magazynu, odpowiedzialna za reorganizację magazynu oraz poszukiwanie i kompleksowe wdrożenia nowych rozwiązań optymalizacyjnych w obszarach wszelkich procesów magazynowych.

Szymon
Szymkowiak
Project manager
SMART Project
 
 

Absolwent kierunku Handlu Zagranicznego na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W trakcie sześcioletniej pracy w Philips Lighting zajmował się optymalizacją procesów biznesowych w zakresie planowania produkcji i zaopatrzenia oraz przepływu materiałów. Był odpowiedzialny za analitykę biznesową, zarządzanie zapasami oraz koordynowanie procesów planistycznych. Zdobył doświadczenia w zakresie Lean Management.

Karierę zawodową kontynuował w GlaxoSmithKline Pharmaceuticals, gdzie, kierując działem łańcucha dostaw, zdobył umiejętności efektywnego zarządzania zespołem. Posiada duże doświadczenie we wdrażaniu usprawnień zgodnie z metodologią DMAIC.

Brał udział w projektach optymalizacyjnych prowadzonych dla sieci handlowych i firm produkcyjnych. Przykładowe osiągnięcia na tym polu to zwiększenie produktywności procesów kompletacyjnych Empik o niemal 40% czy też redukcja kosztów dystrybucji Makro o 20%.

Kluczowe kompetencje:
  • Praktyczna znajomość technik planowania produkcji.
  • Praktyczna znajomość technik prognozowania i zarządzania zapasami.
  • Bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów usprawniających w obszarze magazynowania, produkcji i planowania.
  • Silne zdolności analityczne.
  • Kreatywność, umiejętność twórczego wyszukiwania rozwiązań.

Dyskusje moderowali:

Grzegorz
Urban
Dyrektor w dziale Strategy & Operations w PwC

Lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego. Przeprowadził liczne projekty związane ze strategią i nowoczesnymi usługami dla sektora transportowo logistycznego. W swoim zespole opracowywał unikalne podejście do modelowania sieci logistycznej oraz identyfikacji szans biznesowych za pomocą analiz big data. Przed dołączeniem do PwC Grzegorz był dyrektorem ds. marketingu i zarządzania przychodami w UPS.

Marek
Dymarski
Partner Graphene Partners
 

Swoją karierę w logistyce rozpoczął pracując dla uznanych operatorów logistycznych. Ponad 11 lat pełnił kierownicze funkcje w firmach należących do Grupy Metro. Był dyrektorem generalnym MGL (Metro Group Logistics) w Polsce i we Włoszech. Odpowiadał za wdrożenia kilkunastu projektów operacyjnych w kilku krajach, m.in. w Rosji, Czechach i na Węgrzech.

Następnie jako członek zarządu i dyrektor łańcucha dostaw Empik odpowiadał zarówno za logistykę e-commerce, jak i za obsługę logistyczną sklepów. Przez trzy lata odpowiadał za organizację logistyki dla sieci Korablik, jednego z liderów rosyjskiego rynku detalicznego dla dzieci. Obecnie na stanowisku partnera w Graphene Partners, firmie specjalizującej w doradztwie logistycznym.

Artur
Olejniczak
Instytut Logistyki i Magazynowania
 

Związany zawodowo z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma „Logistyka”. Trener Biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki. Moderator i keynote speaker największych branżowych konferencji branży TSL. Od wielu lat baczny obserwator i recenzent rynku magazynowego oraz KEP w Polsce. Autor ponad 70 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopisma „Logistyka”, „Gazety Wyborczej”, miesięcznika „Press” i innych. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z logistyką i branżą TSL.

Anna
Frąckowiak
Redaktor naczelna
„Nowoczesnego Magazynu”

W dyskusjach udział wzięli:

Marek
Tarczyński
Przewodniczący Rady Izby Polskiej Izby Spedycji i Logistyki

Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Samochodowego Charkowskiego Instytutu Samochodowo-Drogowego. Prezes zarządu Terramar Gdynia od 1993 roku. Pracę zawodową rozpoczął w C.Hartwig Gdynia kierując m.in. działem marketingu i transportu samochodowego. Od 1993 roku członek Rady Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych, potem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, a od 2005 roku jej przewodniczący. Główne cele i zadania, jakie stawia sobie Izba, to ochrona praw i reprezentowanie interesów członków wobec organów władzy i administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego oraz wobec międzynarodowych organizacji spedytorów; zapewnienie dostępu do informacji krajowych i międzynarodowych, zwłaszcza w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W 2015 roku Marek Tarczyński został wybrany na wiceprzewodniczącego unijnego związku spedytorów i logistyków CLECAT (Comite de liaison european des commissionaires et auxiiiaires de transport).

Maciej
Wroński
Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w Departamencie Administracji Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a kolejno pracował w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W latach 2003-2007 był dyrektorem Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury, w 2007-2008 – był dyrektorem ds. prawnych w ZMPD, a w 2008-2014 był dyrektorem Biura Prawnego w OZPTD.

Aktualnie pełni funkcję prezesa Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”. Podczas swojej kariery zawodowej wdrażał niezbędne zmiany i procesy związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, opracowywał szczegółowe założenia nowego systemu szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców oraz obecnie obowiązującą strukturę BRD w Polsce.

W 2016 roku zajął 40 miejsce w rankingu „Gazety Prawnej” najbardziej wpływowych prawników w Polsce. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasług oraz Zasłużony Dla Transportu RP.

Jakub
Czyżkowski
Wiceprezes Zarządu Sente Systemy Informatyczne sp. z o.o.

Współzałożyciel i współwłaściciel firmy Sente Systemy Informatyczne sp. z o.o. Obecnie Wiceprezes Zarządu spółki, w której przez 10 lat sprawował funkcję Prezesa. Współtwórca aplikacji ułatwiającej zarządzanie logistyką i efektywnym zarządzaniem wiedzą o kliencie oraz warstwy systemowej systemu Sente, w zakresie obsługi dostępu do bazy danych. Karierę zawodową w branży informatycznej rozpoczął w 1996 roku od stanowiska wdrożeniowca w firmie MacroSoft. Następnie w latach 1999 – 2000 prowadząc własną działalność gospodarczą zajmował się programowaniem systemów bazodanowych. Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Studia ukończył z wyróżnieniem. Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie na wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Michał
Samborski
Development director
Panattoni Europe

Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Panattoni w Polsce od 2015 roku. Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Michał współpracował z Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku Kierownika Projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był Dyrektorem Projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.

dr inż. Andrzej
Bobiński
Prezes
Logifact-Systems

Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie jako doktorant w Instytucie Transportu, uczestniczył w powołaniu do życia nowej specjalizacji – techniki transportu wewnętrznego i magazynowania. Po obronie pracy doktorskiej pracował naukowo oraz prowadził prace badawcze i wdrożeniowe z zakresu logistyki.

W latach 90-tych zdobywał doświadczenia w Niemczech, pracując w Instytucie Przepływu Materiałów i Logistyki w Dortmundzie - jednej z najbardziej prestiżowych placówek badawczo-rozwojowych w Europie w tej dziedzinie, oraz w firmie Industrieplanung Und Organisation w Heidelbergu, zajmując się tam projektowaniem, realizacją i uruchamianiem wielu kompletnych inwestycji logistycznych dużego formatu na potrzeby klientów takich jak: Tchibo, Braun, Viessmann czy Audi.

Od roku 1999 prowadzi w Polsce własną firmę projektowo-wdrożeniową i doradczą (Logifact-Systems) cieszącą się dziś renomą uznanego projektanta logistycznego oraz jednego z czołowych dostawców systemów klasy WMS na polskim rynku.

Oprócz działalności biznesowej kontynuuje swoją aktywność dydaktyczną prowadząc wykłady na Politechnice Warszawskiej i SGH.

Monika
Duda
Partner
M4 Real Estate

We wrześniu 2016 roku objęła funkcję partnera w M4 Real Estate. Wcześniej piastowała stanowisko associate director w firmie Cushman & Wakefield, w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych.

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji. Pełniła w nich funkcje menadżerskie, zarządzała działami operacyjnymi oraz sprzedaży. Jako dyrektor Sprzedaży w ID Logistics w Polsce odpowiadała za kompleksową sprzedaż usług logistycznych dla firm z sektora FMCG, Retail, czy e-commerce. Wcześniej pracowała także dla Kuehne + Nagel i dla Grupy CAT.

Realizuje projekty dla najemców z różnych branż, od operatorów logistycznych i dystrybutorów, przez sieci sklepów, po firmy produkcyjne. Portfolio usług obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami magazynowymi i przemysłowymi oraz konsulting logistyczny.

Bartosz
Mierzwiak
Dyrektor zarządzający
CEE Logicor

Biografia wkrótce...

Grzegorz
Prorok
Sales & marketing director
Consafe Logistics

Odpowiada za rozwój działalności szwedzkiego lidera oprogramowania klasy WMS na rynku polskim. Doświadczony menedżer skupiony na innowacjach w logistyce i łańcuchu dostaw. Doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą, między innymi budując przez siedem lat pozycję grupy Transporeon na rynku polskim. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Waldemar
Osmólski
Kierownik Centrum Wiedzy Logistycznej Instytutu Logistyki i Magazynowania

Odpowiedzialny za nadzór nad rozwojem projektów badawczo – rozwojowych we współpracy z firmami zewnętrznymi oraz programami unijnymi w Instytucie Logistyki i Magazynowania. Ma duże doświadczenie w przygotowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju firmy, duże zdolności w budowaniu efektywnych zespołów projektowych i umiejętność nadzoru procesów logistycznych. Przez wiele lat pracował jako Prezes Zarządu Ponetex, firmy logistycznej należącej do holenderskiej grupy Carpenter Europe.

Sławomir
Rajch
Menedżer e-commerce
Grupy Raben
 

Obecnie rozwija usługę e-commerce w Grupie Raben. Zależny i uzależniony od internetu ambasador zakupów w sieci. Do 2011 r. współtworzył strategię edukacyjną Grupy Allegro, ze sprzedaży internetowej przeszkolił ponad 20 000 Polaków. Niegdyś doktorant Uniwersytetu Adama Mickiewicza w zakresie literatury średniowiecza, pasje badawcze kontynuuje w bardziej współczesnych obszarach. Platonicznie kocha Klientów.

Andrzej
Zawistowski
Członek zarządu
Polskiego Stowarzyszenia
Menedżerów Logistyki i Zakupów

Senior international manager z udokumentowanym trzydziestoletnim doświadczeniem pracy w środowiskach międzynarodowych, tworzący i efektywnie zarządzający zespołami ds. logistyki, dystrybucji, zakupów oraz strategicznych stosunków z dostawcami, na szczeblu lokalnym, regionalnym oraz globalnym. Posiada wieloletnią praktykę w kierowaniu ludźmi i zarządzaniu projektami w zakresie Global Supply Chain (koszty produktu, zakupy i zarządzanie relacjami z dostawcami, transport, gospodarka magazynowa, planowanie sprzedaży i produkcji, dystrybucja wyrobów gotowych wraz z pełną obsługą klienta, itp.). Zdobył bogate doświadczenie w optymalizacji procesów i wdrażaniu kompleksowych platform informatycznych – m.in. J.D. Edwards, SAP i Oracle. Wieloletni negocjator, posiadający umiejętności przekonywania i realizacji efektywnych kosztowo optymalnych rozwiązań w kompleksowych i wymagających organizacjach. Pracując ponad 13 lat w jednym z największych światowych koncernów tytoniowych, stworzył od podstaw organizację odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchem dostaw w zakładzie produkcyjnym w Polsce, a następnie w centrali koncernu był odpowiedzialny za globalne zakupy w obszarze nieprodukcyjnym. Po powrocie do Polski zbudował jedną z pierwszych w kraju Grupę Zakupową z udziałem 10 dużych firm i przez kolejne lata był odpowiedzialny za negocjacje globalnych kontraktów w imieniu Grupy.

Przemysław
Wlazeł
Dyrektor Działu Klientów Strategicznych STILL Polska
 

Biografia wkrótce...

Adrian
Sasiela
Commercial manager
PROVOST Polska

Ukończył Międzynarodową Szkołę Biznesową we Francji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w siedzibie Grupy PROVOST, w dziale logistyki, projektując wielopowierzchniowe magazyny dla klientów z całej Europy.

W 2007 roku został oddelegowany do Polski, aby w 2009 roku rozpocząć sprzedaż systemów regałowych na terytorium kraju. Obecnie, ze swoim 10-letnim doświadczeniem i unikatowymi kompetencjami, zarządza kilkuosobowym zespołem i uczestniczy oraz koordynuje wielometrażowe projekty logistyczne.

Uwielbia swoją pracę, dlatego nieustannie poszerza swoją wiedzę i zdobywa doświadczenie. Ciągły rozwój własny oraz zespołu, efektywna współpraca międzynarodowa oraz zapewnianie pełnego wsparcia zgodnego z bieżącymi potrzebami oraz strategicznymi celami Grupy PROVOST to jego priorytety.

Marcin
Wnuk
Dyrektor logistyki
Komputronik

Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz adiunkt w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ma tytuł doktora nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorem ponad 70 publikacji naukowych. Od 2007 r. związany z Grupą Kapitałową Komputronik, w której m.in. pełni funkcję dyrektora logistyki. Jego zainteresowania obejmują głównie analizę statystyczną.

Piotr
Sędziak
Dyrektor operacyjny
ABC Data

Z logistyką dystrybucji związany od blisko 20 lat. Obecnie pracuje jako dyrektor operacyjny oraz prokurent w spółce ABC Data S.A., wiodącym dystrybutorze sprzętu IT w regionie CEE. Odpowiedzialny za logistyczne wsparcie sprzedaży i organizację pracy pionu operacyjnego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zapewnienie właściwego przepływu towaru od momentu jego podjęcia u jednego z ponad 400 dostawców do momentu zakończenia obsługi posprzedażnej. Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, Zarządzania Jakością oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz będący aktualnie w trakcie certyfikacji Lean Black Belt w EY Academy i certyfikacji PMP według metodyki realizacji projektów PMI. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji logistyki. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się posiadaną wiedzą.

Szczegółowy program Kongresu Modern Warehouse 2017:

PANEL SPECJALNY
LOGISTYKA A POLITYKA

Wyzwania płacy minimalnej w Europie, konsekwencje projektu zakazu handlu w niedzielę dla centrów dystrybucyjnych, Brexit i CETA – Jak poprawnie ocenić wrażliwość łańcucha dostaw Twojej firmy na decyzje polityczne bliższe i dalsze? Jak rozpoznać zagrożenia i szanse?

PANEL I
W blasku 10 milionów m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce
Wszystko, co trzeba wiedzieć o specyficznej pozycji Polski na europejskiej mapie magazynowej, aby świadomie inwestować i bez problemów działać w sąsiedztwie innych obiektów.
  • Co piszczy w logistycznej trawiekompleksowy przegląd inwestycji w centra logistyczne w Polsce, popyt i podaż, stawki czynszów w poszczególnych regionach Polski.
  • Najatrakcyjniejsze modele inwestycji w nowe powierzchnie magazynowe – przegląd ofert deweloperów i firm doradczych z perspektywy faktycznych potrzeb i wyzwań, przed którymi stają poszukujący lokalizacji dla nowego obiektu magazynowego.
  • Automatyzacja w obiekcie od dewelopera – specyficzne wymagania magazynów przygotowanych do instalacji automatyki – czy deweloperzy są gotowi na takie specyficzne potrzeby?
  • CASE STUDY: przykłady najbardziej interesujących inwestycji w nowe obiekty magazynowe z ostatnich kilkunastu miesięcy – subiektywny przegląd redakcji „Nowoczesnego Magazynu”.
PANEL II
W gąszczu ofert na produkty i usługi dla logistyki
Jak poprawnie i świadomie inwestować w produkty i usługi dla logistyki. Tajniki dobierania kontrahentów.
  • Jak kupować usługi logistyczne? Jakich błędów nie popełniać wybierać dostawcę i co trzeba o nim wiedzieć, aby w pełni wykorzystać kompleksowość jego oferty oraz powiązania kapitałowe z innymi spółkami?
  • Jakość świadczonych usług – jak zapewnić sobie realizację najwyższych standardów we współpracy z kontrahentem.
  • Fuzje, akwizycje i rozszerzanie portfolio usług – plusy i minusy zmian na rynku dostawców usług i produktów dla logistyki– jak i dlaczego zmienia się rynek dostawców produktów i usług dla logistyki w Polsce i jak polski biznes reaguje na nową ofertę?
  • Czy usługi operatorów logistycznych można traktować wyłącznie jak produkt ze sklepowej półki? – najczęstsze błędy popełniane na etapie podejścia do outsourcowania procesów logistycznych.
  • Cudze chwalicie, swego nie znacie. Trwa ekspansja polskich dostawców na światowe rynki, czyli czego polskie firmy nauczyły się od zagranicznych inwestorów i z jakich kompleksów udało im się wyleczyć.
  • CASE STUDY: przegląd najciekawszych produktów i usług, które szturmem wchodzą do magazynów na świecie i poprawiają parametry całej logistyki.
PANEL III
W cieniu wyzwań rynku pracy,
Przegląd najskuteczniejszych strategii radzenia sobie z brakiem pracowników do logistyki w Polsce.
  • Współpracuj z lokalnymi władzami – jak współpracować z samorządami, aby zminimalizować skutki ograniczeń na rynku pracy.
  • Nie zaniedbuj wizerunku – co powinieneś wiedzieć o aktywnym promowaniu wizerunku w mediach społecznościowych, aby poprawić sytuację kadrową w Twojej firmie.
  • Zatrzymaj tych, których masz – naucz się skutecznie motywować pokolenie Baby Boomers, X, Y, Z, szczególnie, kiedy Twój zespół to mix tych czterech typów.
  • Automatyzuj procesy, do których najtrudniej znaleźć pracowników – jak przeforsować przed zarządem inwestycję, która z finansowego punktu widzenia nigdy się nie zwróci, ale zapewni ciągłość procesów i poprawi jakość obsługi klienta
PANEL IV
W kierunku Łańcucha Dostaw 4.0
Przegląd najnowszych technologii, które zrewolucjonizują łańcuchy dostaw.
  • Logistyka w gąszczu danych – po co pozyskiwać dane, jak to robić, jakich błędów nie popełniać oraz jak poprawnie wyciągać z nich wnioski, które dają realną wartość firmie.
  • Wyzwania obsługi sprzedaży z wielu kanałów – z jakich modeli dystrybucji korzystają firmy, które na poważnie inwestują w omnichannel.
  • Automatyzacja w koncepcji Łańcucha Dostaw 4.0 – taka sama czy zupełnie inna?
  • Internet rzeczy czy wszechrzeczy – jakich technologii nie może przegapić logistyk, który walczy na co dzień o jak najlepsze parametry logistyki w kontekście jakości obsługi klienta.
  • Logistyka, jako źródło przewagi konkurencyjnej – jak przestawić firmę ze strategii walki cenowej na strategię budowania przewagi konkurencyjnej sprawną i tanią logistyką.

Agenda IX Kongresu Modern Warehouse

DZIEŃ I

8:45 - 9:30
Rejestracja
9:30 - 9:50
Rozpoczęcie kongresu
9:50 - 11:30
PANEL SPECJALNY:
LOGISTYKA A POLITYKA

Grzegorz Urban – dyrektor w dziale Strategy & Operations PwC, lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego

Jak poprawnie ocenić wrażliwość łańcucha dostaw firmy na decyzje polityczne bliższe i dalsze?

Bartosz Jacyna – doradca logistyczny HUB logistics (dawniej Logisys)

Logistyczne bariery w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych – wyniki badania w ramach VII edycji Panelu Polskich Menedżerów Logistyki

Moderowana dyskusjaJak poprawnie ocenić wrażliwość łańcucha dostaw firmy na decyzje polityczne bliższe i dalsze?

Moderator: Grzegorz Urban – dyrektor w dziale Strategy & Operations PwC, lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego

  • Marek Tarczyński, przewodniczący Rady Izby Polskiej Izby Spedycji i Logistyki
  • Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”
  • Sylwester Dmytriwski, kierownik logistyki e-commerce w LPP
  • Waldemar Osmólski, kierownik Centrum Wiedzy Logistycznej Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu
  • przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – czekamy na potwierdzenie
11:30 - 11.45
Networking przy kawie
11.50 - 14.30
PANEL:
W KIERUNKU ŁAŃCUCHA DOSTAW 4.0

dr inż. Michał Grabia – kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania

Cztery.Zero – jak koncepcja i technologie czwartej rewolucji przemysłowej reorganizują łańcuchy dostaw?

Mathieu Aoutin – dyrektor logistyki i menedżer łańcucha dostaw Decathlon Polska

Jonasz Borowski – menedżer łańcucha dostaw Decathlon Polska

Decathlon – jak zastosowanie technologii RFID wpłynęło na przepływ towarów w łańcuchu dostaw sieci handlowej i otworzyło drzwi do omnichannel?

Renata Łuka – kierowniczka działu Logistyki Operatywnej w Volkswagen Poznań Zakład Września

dr Marta Dworczyńska – specjalista logistyk – systemy IT Logistyka Zakładowa Montaż i Lakiernia Volkswagen Poznań

Milion możliwości Volkswagena Crafter – jak skoordynować operacje logistyczne, by wyprodukować samochód według zindywidualizowanych zamówień klienta?

Szymon Szymkowiak – project manager SMART Project

Jak szybko zredukować koszty procesów magazynowych o 20% – na przykładzie projektu zrealizowanego wspólnie przez SMART Project i Geberit

Jarosław Lipczyński – dyrektor Biura Logistyki Grupa CIECH

Logistyka w gąszczu danych – jak z chaosu informacyjnego wyciągnąć wnioski pomagające usprawnić pomagające znaleźć i wyeliminować wąskie gardła w realizacji wysyłek?

Moderowana dyskusjaJakich technologii nie może przegapić logistyk, który walczy na co dzień o jak najlepsze parametry logistyki w kontekście jakości obsługi klienta?

Moderator: Artur Olejniczak, Instytut Logistyki i Magazynowania

  • Jakub Czyżkowski, wiceprezes Zarządu Sente Systemy Informatyczne
  • dr inż. Andrzej Bobiński, prezes Logifact-Systems
  • Grzegorz Prorok, sales & marketing director Consafe Logistics
  • dr inż. Michał Grabia, kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania
  • Renata Łuka, kierowniczka działu Logistyki Operatywnej w Volkswagen Poznań Zakład Września
14.30 - 15.20
Lunch
15.30 - 17.50
PANEL:
W GĄSZCZU OFERT NA PRODUKTY I USŁUGI DLA LOGISTYKI

Adam Chazanow – partner zarządzający Graphene Partners

Dostawca sprzętu i usług jako dostawca rozwiązań – gdzie jest wartość dodana, czy potrafimy po nią sięgnąć?

Sylwester Dmytriwski – kierownik logistyki e-commerce w LPP

Z ręką na pulsie e-commerce – jak LPP rozprawiło się z obsługą logistyczną wzrostu sprzedaży z kanału online na poziomie 120% rok do roku?

Łukasz Musialski – doradca logistyczny HUB logistics (dawniej Logisys)

Innowacja w usługach – model gain-sharing w outsourcingu logistyki wewnętrznej

Moderowana dyskusjaJak poprawnie i świadomie inwestować w produkty i usługi dla logistyki

Moderator: Marek Dymarski, partner Graphene Partners

  • Adrian Sasiela, commercial manager PROVOST Polska
  • Przemysław Wlazeł, dyrektor Działu Klientów Strategicznych STILL Polska
  • Sławomir Rajch, menedżer e-commerce Grupa Raben
  • Andrzej Zawistowski, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów
  • Piotr Sędziak, dyrektor operacyjny ABC Data
17.50 - 18.00
Zakończenie pierwszego dnia kongresu
20.00
VI Ogólnopolski Turniej Piłkarzyków Logistyków KMW HUB CUP i Coctail Party
DZIEŃ II

10:00 - 10:10
Rozpoczęcie drugiego dnia kongresu
10:10 - 12:10
PANEL:
W BLASKU 10 MILIONÓW M2 NOWOCZESNEJ POWIERZCHNI MAGAZYNOWEJ W POLSCE

Kamil Szymański – associate director w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych Savills

Przesiadka z klasy B do A – rynek powierzchni magazynowych a faktyczne potrzeby poszukujących lokalizacji dla nowego obiektu

Marcin Rzepka – partner, kierownik Działu Badań PMR

Piotr Bzowski – dyrektor ds. najmu i rozwoju P3 Logistic Parks w Polsce

Damian Kołata – business development manager w FIEGE

Idealny magazyn z idealnym usługodawcą – czego oczekują logistycy? Prezentacja wyników badania PMR Consulting na zlecenie P3 Logistic Parks i Fiege

Grzegorz Woelke – dyrektor zarządzający VIVE Transport

Sposoby na zasoby – dlaczego nowy magazyn VIVE Logistic Services powstaje w świętokrzyskim?

Moderowana dyskusjaW blasku 10 milionów m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce

Moderator: Anna Frąckowiak, redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu”

  • Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający CEE Logicor
  • Michał Samborski, development director Panattoni Europe
  • Piotr Bzowski, leasing and development director w P3 Logistic Parks w Polsce
  • Kamil Szymański, associate director w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych Savills
  • Monika Duda, partner M4 Real Estate
  • Marcin Wnuk, dyrektor logistyki Komputronik
12:10 - 12:20
Networking przy kawie
12:20 - 13:30
Sesja networkingowa
13:30 - 15:10
PANEL:
W CIENIU WYZWAŃ RYNKU PRACY. PRZEGLĄD NAJSKUTECZNIEJSZYCH STRATEGII RADZENIA SOBIE Z BRAKIEM PRACOWNIKÓW DO LOGISTYKI W POLSCE

Iwona Sączawa – team leader, ekspert specjalizacji Logistics & Procurement, Hays Poland

Paulina Popławska – konsultant, ekspert specjalizacji Logistics Hays Poland

Poszukiwany, poszukiwana – jak nie polec w batalii o pracownika działu logistyki i utrzymać najlepszych przy sobie?

Szymon Górski – dyrektor logistyki Volkswagen Group Polska

Sami Swoi – jak przekonać pracowników do współpracy podczas zmian, projektów i nie stracić wiedzy know-how?

Łukasz Jatta – principal / partner Międzynarodowa Grupa Doradczo-Inżynierska Miebach Consulting

Jak teoria łączy się z praktyką – automatyzacja procesów, w których najtrudniej znaleźć pracowników na przykładach

Arkadiusz Marcol – p.o. dyrektora logistyki Auto-Partner Holding

Ręcznie i automatycznie – kiedy automatyzacja procesu kompletacji poprzez sortery staje się opłacalna i niezbędna?

Paulina Kulka – kierownik Działu Planowania i Organizacji CD Wola Krzysztoporska Kaufland Polska Markety

Marek Żbikiewicz – dyrektor Działu Technicznego CD Wola Krzysztoporska Kaufland Polska Markety

Magazynowy świat po starcie AKL – jak nowy automat zmieni pozostałe obszary CD Kaufland Wola Krzysztoporska?

15.10 - 15.20
Zakończenie kongresu
15.20 - 16.00
Lunch

Organizator

Partnerzy

Partner złoty:
Partnerzy srebrni:
Partnerzy brązowi:
Partnerzy:
Partnerzy badawczy:
Partner wieczoru:
Partner Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarzyków Logistyków KMW HUB CUP:
Partnerzy merytoryczni: