Relacja z 10. edycji kongresu Modern Warehouse 2018
Blisko trzystu uczestników wjechało z jubileuszową edycją Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse na dziesiąte piętro logistycznego wtajemniczenia. W towarzystwie gościa specjalnego, dwudziestu dwóch prelegentów, dwudziestu dwóch panelistów w dyskusjach, sześciu zdobywców medali KMW Logisys CUP, trzech najlepszych start-upów konkursu LOG UP – Logistics Start-up Bank, dwóch Mistrzów Świata – dwa listopadowe dni upłynęły zdecydowanie za szybko.
OPRAC.: Magdalena Libiszewska, Kaja Gorzycka FOTO: Fresh Frame
Otwierający kongres panel jubileuszowy, będący okazją do weryfikacji zmian, jakie zaszły na przestrzeni tych dziesięciu lat w branży logistycznej, rozpoczęty został wykładem gościa specjalnego edycji, dr Aleksandry Przegalińskiej – badaczki rozwoju nowych technologii, sztucznej inteligencji i technologii ubieralnych. Jego tematem było zastosowanie uczenia maszynowego w logistyce i botyka, której rozszerzeniem była prezentacja kolejnego z prelegentów, Piotra Kaczmarka. Dyrektor rozwoju w firmie Pirxon opowiadał o robotyzacji procesów biznesowych (RPA) na konkretnych przykładach, m.in. firm logistycznych. Bartek Tulejko, partner M4 Real Estate, zaprezentował aplikację mobilną Log-hub, na żywo tworząc raporty analizujące dane zebrane z łańcucha dostaw. Panel jubileuszowy zamknął Bartosz Jacyna, menedżer projektów strategicznych Logisys, którego prezentacja była refleksją nad wynikami kolejnego badania Panelu Polskich Menedżerów Logistyki.
Automatyzacja procesów źródłem sukcesów?
Kwestię automatyzacji procesów w logistyce poruszyli w kolejnym panelu praktycy. Jerzy Sobieszczuk, dyrektor łańcucha dostaw regionu Polski i Węgier Lantmannen Unibake Poland, podzielił się swoimi wrażeniami z placu budowy kolejnego magazynu automatycznego przedsiębiorstwa. Marcin Domarecki, PL Branch, shipping line manager Avon Distribution Polska, opowiedział, jak w centrum dystrybucji w Garwolinie dzięki projektowi „One Warehouse” udało się przygotować na pakowanie czegoś, co może być wszystkim, a tylko konsultantka wie, co zamówi… Jak włączyć największy w Polsce automatyczny magazyn wysokiego składowania w istniejące procesy logistyczne? Dominik Tylczyński, dyrektor Działu Consultingu ITInteco Business Solutions (Grupa Amica), projekt integracji systemu WMS z ERP w Amice ma za sobą. Podzielił się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami z jego realizacji z uczestnikami kongresu. Philipp Striebel, partner manager DACH and Eastern Europe AutoStore System, zasypał uczestników ciekawymi realizacjami z wykorzystaniem systemu AutoStore z takich firm, jak XXL Sport & Villmark, Catch of the day, Lufthansa, Brack czy Puma.
Podsumowaniem panelu była dyskusja moderowana przez Bartosza Jacynę i Łukasza Musialskiego z Logisys, w której uczestniczyli Marcin Domarecki z Avon, dr inż. Andrzej Bobiński (prezes Logifact- -Systems), Mikołaj Ruta (dyrektor R&D WDX), Mariusz Puto (general manager Mantis Polska) i Dariusz Szymański (prezes Logisystem).
Tegoroczny kongres był bogatszy o nową formułę prezentacji produktów i usług dla logistyki – scenę dostawców. Poprowadził ją Artur Olejniczak, project manager Instytutu Logistyki i Magazynowania,a swoje „pięć minut” na scenie miały takie firmy, jak Cushman & Wake#eld Polska, Colian Logistic, Eco Light LED Technology, HIT Kody Kreskowe, Logisystem, Koncept-L, Mantis Polska i PROVOST Polska.
Nowy magazyn w nowych realiach rynkowych
Podczas kolejnego panelu przybliżyliśmy kwestię rynku powierzchni magazynowych w konfrontacji z indywidualnymi oczekiwaniami biznesowymi. Na jakie powierzchnie magazynowe jest popyt i dokąd zmierza rynek? Piotr Bzowski, leasing and development director P3 Logistic Parks Poland, zaprezentował realizacje magazynowe z Europy dla Lamborghini i Ducati, VF Corporation, DHL, Ingram Micro i Faurecii. Z kolei Stefan van Hoof, managing director Clipper Logistics, z perspektywy użytkownika wynajmowanej powierzchni opowiedział o swoich oczekiwaniach i ich realizacji przez dewelopera.
Łukasz Musialski, konsultant logistyczny z Logisys, w swojej prelekcji starał się wyjaśnić, dlaczego projektując własny magazyn, warto skupić się w większej mierze na własnych potrzebach zamiast bezwiednie powielać nowoczesne rozwiązania stosowane przez inne firmy. Każdy biznes wymaga dopasowanych do siebie rozwiązań, a wybór najlepszej technologii często określany jest przez specyfikę towaru, w związku z czym automatyzacja jest dobrym rozwiązaniem dla każdego w różnym stopniu. Bieżący temat utworzenia Polskiej Strefy Inwestycji w miejsce funkcjonujących Specjalnych Stref Ekonomicznych, wpływu nowych przepisów na lokalizowanie magazynów podjęty został przez Piotra Folwarcznego, senior managera Działu Doradztwa Podatkowego i Działu Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami Crido. Uczestnicy kongresu mieli wówczas okazję dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie za sobą niosą, oraz warunkach, które spełnić musi inwestycja, by mogła zostać zwolniona z części podatku dochodowego. O zasadności lokowania magazynów w miejscach preferencyjnych dyskutowano również podczas podsumowującej panel dyskusji moderowanej przez Artura Olejniczaka, w której uczestniczyli Piotr Folwarczny, Piotr Bzowski, Marek Dobrzycki (managing director Panattoni Europe), Kamil Szymański (associate director w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych Savills), Monika Duda (partner M4 Real Estate) i Andrzej Bekierski, (business development manager Raben Logistics Polska).
Wisienką na torcie pierwszego dnia kongresu była wyprawa na 10 piętro Airport Hotel Okęcie i wyśmienita zabawa w klubie Aviator. Jubileuszowy wieczór nie odbyłby się bez Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarzyków Logistyków KWM Logisys CUP. W siódmej jego odsłonie wystartowało dwanaście drużyn, emocje tradycyjnie sięgały zenitu, a na podium w tym roku stanęły drużyny E-SZOP, Automaty, SEGRO. O pokaz barmański flair w wykonaniu mistrzów świata – Marka Posłusznego i Tomasza Małka – zadbało P3 Logistic Parks. W doskonałej atmosferze uczestnicy nabrali oddechu przed kolejnym dniem kongresu.
E-commerce wzywa do transformacji
Drugi dzień kongresu Modern Warehouse rozpoczął cykl prelekcji dotyczących logistyki w branży e-commerce. Arkadiusz Kawa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w swoim wystąpieniu przedstawił wnioski z prowadzonych badań na temat zwrotów w e-commerce w ujęciu logistycznym. W dobie internetu, kiedy co dziesiąty towar kupiony zostaje online, warto skupić się na zarządzaniu i polityce zwrotów, które mogą okazać się korzystne dla biznesu. Tworzy to nowe wyzwania dla logistyki i motywuje do stosowania innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie.
Kolejni prelegenci skupili się na zagadnieniu logistyki w e-commerce z praktycznej strony i omawiali rozwiązania stosowane w reprezentowanych przez nich firmach. O włączeniu internetowego kanału sprzedaży w strategię logistyki opowiedziała Joanna Obłękowska, supply chain planning & transport manager JYSK. Mariusz Puto oraz Damian Krzympiec poruszyli temat integracji systemu WMS i automatyki magazynowej oraz kwestię ich integracji w handlu internetowym.
O współpracy z kurierami mówił Piotr Sędziak, dyrektor ds. operacyjnych oraz prokurent w firmie ABC Data. Przybliżył on uczestnikom kongresu metody wysyłki towaru do klienta oraz dominacji dostawy kurierskiej i transportu drogowego w e-commerce. Późniejsza dyskusja poprowadzona przez Arkadiusza Kawę była także okazją do pochylenia się nad tematem alternatywnych metod dostawy towaru, takich jak m.in. automatyczne skrytki pocztowe. Swoje opinie na temat transformacji magazynu przez e-commerce wyrazili w rozmowie Joanna Obłękowska, Piotr Sędziak, Adrian Sasiela (commercial manager PROVOST Polska), Mariusz Jaromin (business development manager Global E-commerce Vector Market DB Schenker) oraz Krzysztof Cofała (kierownik magazynu Auto Partner).
Panel zamknęło wystąpienie Radosława Śliwki, dyrektora ds. rozwoju SMART Project, który zaprezentował wyniki badania dotyczącego powodów niepowodzenia w realizacji projektów logistycznych. Zgodnie z prezentowanymi danymi średnio połowa wdrażanych projektów kończy się niepowodzeniem z powodu niechęci pracowników do zmian, a także nieprzygotowaniem kadry menedżerskiej i brakiem efektywnej komunikacji.
FINAŁ KONKURSU LOG UP
Tegoroczną edycję kongresu Modern Warehouse uatrakcyjnił także finał pierwszej edycji konkursu LOG UP – Logistic Start-up Bank. Do konkursu, którego partnerem była firma Mantis Polska, a organizatorami Forum Media Polska i firma Appgration, zgłosiło się kilkadziesiąt firm. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 19, do trzeciego – 10. Spośród najlepszych dziesięciu uczestników Kapituła Konkursu w składzie Michał Pajdak (prezes zarządu Appgration, przewodniczący Kapituły Konkursowej), Mariusz Puto (general manager Mantis Polska), Artur Olejniczak (project manager, Instytut Logistyki i Magazynowania), Mateusz Staniszewski (dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska w Kau+and Markety Polska), Piotr Sędziak (dyrektor operacyjny/prokurent ABC Data, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów), Szymon Górski (dyrektor Działu Logistyki Volkswagen Group Polska), Arkadiusz Kawa (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Jacek Żak (Politechnika Poznańska), Bartosz Jacyna (menedżer projektów strategicznych Logisys, HUB logistics), Anna Frąckowiak (redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu”) i Magdalena Libiszewska (redaktor naczelna magazynu „Logistyka a Jakość”) wybrała trzy najlepsze projekty. Na podium znalazły się start-upy NotiNote z lokalizatorem notiOne, EFENTO T.P. Szydłowski, K. Zaręba za projekt systemu monitorowania temperatury i rejestracji przesyłek EfentoTransport i zwycięska firma PapuKurier z projektem systemu automatyzacji procesu dostaw w restauracjach Papu.io. Konkurs LOG UP podsumowany został dyskusją na temat start-upów, ich szans oraz znaczenia na rynku. Wschodzące przedsiębiorstwa są wyjątkowo elastyczne i nastawione na klienta, co sprawia, że stają się one atrakcyjnym partnerem biznesowym dla międzynarodowych korporacji.
Logistyka otwarta na pracownika
Ostatni panel kończący dziesiątą edycję kongresu Modern Warehouse, dotyczył kwestii kadrowych i relacji z pracownikami. Poruszone zostały tematy m.in. związków zawodowych i umiejętnej komunikacji z nimi, budowania i zarządzania międzynarodowymi zespołami pracowników oraz efektywnej kooperacji między działami firm. O swoich doświadczeniach ze współpracy ze związkami zawodowymi opowiadał Szymon Górski, dyrektor logistyki Volkswagen Group Polska, którego receptą na sukces w tym polu jest konstruktywna rozmowa i dążenie do porozumienia.
Z psychologicznego punktu widzenia o relacjach oraz współpracy międzydziałowej mówił konsultant zarządzania Wojciech Busiel, który zwrócił uwagę na rolę elementów „miękkich” dla organizacji i zarządzania procesami oraz znaczeniu efektywnej komunikacji w firmie. Skupił się on na analizie etapów procesu zmiany – o tym, jak jest ona postrzegana i przyjmowana przez pracowników, oraz co zrobić, by nowe rozwiązania zostały wdrożone w płynniejszy sposób. Jak skutecznie zatrudniać i wprowadzać do zespołu pracowników z Ukrainy? Swoją wiedzą na ten temat podzielili się Anna Dąbrowska, senior HR biznes parter DB Schenker, i Robert Dąbski, szef obsługi logistycznej DB Schenker.
Na 11. edycji kongresu Modern Warehouse spotykamy się w tym samym miejscu – Airport Hotel Okęcie – i dokładnie za rok: 13–14 listopada 2019 r. Do zobaczenia!
Program kongresu Modern Warehouse
Dziesięć lat minęło, od kiedy każdego roku w stolicy w listopadzie spotykamy się na Ogólnopolskim Kongresie Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse. Zegar tyka. Jakie zmiany w rodzimej logistyce przyniosła ta dekada? Na co bezwzględnie należy się szykować? Wspólnie zrobimy krok w tył i krok w przód, żeby to zweryfikować.
- Dylematy na etapie projektowania okiem praktyka – jaki poziom automatyzacji będzie odpowiedni dla przedsiębiorstw o różnej skali i specjalizacji? Integracja zautomatyzowanego magazynu z istniejącym systemem ERP – przygotuj się na błędy, których nie unikniesz, ale możesz zminimalizować ich skutki.
- Wirtualny magazyn – jak go stworzyć i umożliwić rezerwację towaru bez jego fizycznej relokacji?
- Automatyzacja na żywym organizmie – poznaj doświadczenia firm, które mają za sobą automatyzację, i przekonaj się, jak umiejętnie przeprowadzić projekt automatyzacji procesów bez negatywnych skutków na bieżące operacje.
- Automatyzacja nie wypiera, lecz wspiera zasoby ludzkie – jak przekonać pracowników do współpracy z automatami? Jak zarządzać zmianą w organizacji, kiedy mamy do czynienia z transformacją wykonawstwa pracy do nadzoru technologii?
- Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – poznaj wszystkie praktyczne aspekty nowej ustawy dla branży logistycznej. Dowiedz się od ekspertów, jak nowe przepisy wpłyną dostęp do lokalizacji magazynowych.
- Nowy magazyn w dotychczasowym obiekcie – jak zreorganizować powierzchnię magazynową? Jakie modyfikacje dopuszczają w swoich obiektach zarządcy nieruchomości?
- Nie bój się – negocjuj warunki i ceny. Tajniki skutecznych negocjacji z deweloperem, czyli jak rozmawiać o warunkach najmu powierzchni magazynowej, by wilk był syty i owca cała?
- W pogoni za najemcą – na jakie powierzchnie magazynowe jest popyt i dokąd zmierza rynek? Przykłady rozwiązań magazynowych z Europy Zachodniej.
- Nie taki związek straszny – jak dobrze współpracować i komunikować się ze związkami zawodowymi w centrum dystrybucji?
- Jak poprawnie wdrożyć standardy obsługi klienta wewnętrznego, by wraz z nimi rosła satysfakcja i jakość współpracy międzydziałowej?
- Międzykulturowe niuanse w międzynarodowych zespołach pracowników – jak sprawnie zorganizować pracę magazynu już na etapie rekrutacji obcokrajowców?
- Czy Lean Management w magazynie odpowiedzią na problemy kadrowe? – jak wspólnie z pracownikami doskonalić procesy, zyskując ich zaufanie i zaangażowanie?
- W pętli ciągłych szkoleń – sprawdzone strategie na wdrażanie nowych pracowników do obsługi procesów logistycznych w czasach wysokiej rotacji. Jak szkolić „nowych”, żeby jak najszybciej byli pełnowartościowymi pracownikami w magazynie?
- 100 000 paczek miesięcznie w kilkunastu strumieniach i przy kilku różnych schematach wysyłkowych – jak wybrać optymalne rozwiązania ostatniej mili do potrzeb biznesu i ułożyć współpracę z operatorami KEP?
- Zakaz handlu w niedziele – czy zadziałał jak katalizator transformacji e-commerce?
- W kierunku e-commerce – praktyczny przykład połączenia kanałów sprzedaży.
- Kiedy klient zwraca towar, czyli skuteczne strategie obsługi zwrotów w różnych branżach – czego w ostatnich latach nauczyły się firmy, które zmierzyły się z dużą falą zwrotów?
Doktor w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.
Podczas tegorocznego Kongresu z prelekcją wystąpili:
Obłękowska
Od ponad 15 lat związana z logistyką od 14 lat w firmie JYSK na różnych stanowiskach. Odpowiedzialna na przełomie lat za różne obszary w firmie między innymi za logistyczne wsparcie sklepów, dostawy kontenerowe (około 1000/miesiąc), kołowe, dystrybucję do ponad 700 sklepów w 12 krajach, logistyczne usługi wspólne dla Polski, Danii, Szwecji oraz Bułgarii, import, eksport do Serbii, Bośni, Ukrainy, planowanie in/out, sklep internetowy, HR, administrację, kontrolę jakości. Obecnie pracuje jako kierownik ds. planowania łańcucha dostaw w Centrum Dystrybucji JYSK.
Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie Logistyka w Zarządzaniu.
Sobieszczuk
Lantmannen Unibake Poland
Od ponad 25 lat związany z Logistyką w branży FMCG. Wieloletnie doświadczenia w kreowaniu oraz realizacji projektów optymalizujących działanie: dystrybucji bezpośredniej, magazynowania dystrybucyjnego, magazynowania składowego, floty oraz transportu. Najważniejsze z nich to Restrukturyzacja dystrybucji bezpośredniej, lean flow pillar, cost saving initiatives, proces S&OP, centralizacja procesu fakturowania, mobilny system sprzedaży i wiele innych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Domarecki
Avon Distribution Polska
Doświadczony supply chain manager z pasją realizujący logistyczne projekty optymalizacyjne oraz rozwojowe dla współpracującego zespołu. W ciągu ostatnich lat miał możliwość uczestniczyć oraz prowadzić projekty o zasięgu lokalnym oraz regionalnym we współpracy z oddziałami Avon EMEA. W Avon do kilkunastu lat zdobywając doświadczenie z obszaru produkcji, integracji danych, planowania i dystrybucji towaru, transportu a obecnie zarządzając linią kompletacji zamówień dla konsultantek w Polsce, Czechach i Niemczech. Jego największą pasją jest praca z ludźmi w dynamicznie zmieniającym się środowisku, aby skutecznie realizować stawiane sobie cele, satysfakcjonujące klientów.
Górski
Volkswagen Group Polska
Logistyczne doświadczenie w obszarze automotive buduje już od ponad 15 lat. W tym czasie odpowiadał m.in. za definiowanie standardów i zapewnienie jakości, obsługę i kontakt z klientem, operacyjne zarządzanie czy przeprowadzanie przetargów. Doświadczenie zbierał zarówno w zakresie magazynowania i dystrybucji oryginalnych części i akcesoriów, jak i logistyki nowych samochodów. W obu wymienionych obszarach miał okazję zarządzać wieloma projektami. Praca przy nich była okazją do zebrania doświadczeń w zakresie współdziałania w międzynarodowych strukturach. Największe z projektów to: Optymalizacja procesów w obszarze logistyki samochodów; Przygotowanie strategii dystrybucji w tym zaplanowanie, realizacja budowy oraz uruchomienie nowego Centrum Dystrybucji Oryginalnych Części i Akcesoriów. Uczestniczył również w projekcie wdrożenia modułu eWM w obszarze Centrum Dystrybucji. Dzisiaj odpowiedzialny za strategię , rozwój i taktykę kosztową całego łańcucha dostaw w firmie Volkswagen Group Polska.
Sędziak
Z logistyką dystrybucji związany jest od blisko 20 lat. Obecnie pracuje jako dyrektor operacyjny oraz prokurent w spółce ABC Data S.A. Odpowiada za logistyczne wsparcie sprzedaży i organizację pracy pionu operacyjnego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zapewnienie właściwego przepływu towaru od momentu jego podjęcia u jednego z ponad 400 dostawców do momentu zakończenia obsługi posprzedażnej.
Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Koordynator projektu Top Young 100 w zakresie kontaktów z parterami biznesowymi – inicjatywy PSML skierowanej do najlepszych studentów logistyki w Polsce.
Absolwent logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, zarządzania jakością oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz będący aktualnie w trakcie certyfikacji Lean Black Belt w EY Academy i certyfikacji PMP według metodyki realizacji projektów PMI. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji logistyki. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się posiadaną wiedzą.
Tylczyński
Inteco Business Solutions
(Grupa Amica)
Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informacyjno-Telekomunikacyjnych i Politechniki Poznańskiej. Od 1995 r. zajmuje się wdrożeniami SAP w modułach gospodarki materiałowej (SAP MM) oraz gospodarki magazynowej (SAP WM), posiada liczne certyfikaty m. in. SAP Supply Chain Management – Procurement, SAP Supply Chain Management – Logistic Execution, a także SAP Exchange Infrastructure & Integration oraz SAP ABAP Development. Posiada bogate wieloletnie doświadczenie w obszarze integracji systemu SAP z systemami informatycznymi. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SAP, www.sapusers.pl
Kawa
w Poznaniu
Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny UEP, pracownik Katedry Logistyki i Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor trzech książek, w tym materiałów dydaktycznych w zawodzie spedytor-logistyk, ponad 160 publikacji popularyzatorskich oraz 120 naukowych. Laureat konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Realizował liczne projekty i ekspertyzy dla takich organizacji i firm, jak: Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej, GS1, AT Kearney, KPMG, Deloitte, Merlin.pl, SGB-Bank, Poczta Polska, UPS, DPD Polska (Siódemka), Volkswagen Poznań, PKS Poznań, Stomil, Pepco, Autostrada Wielkopolska, NaviExpert, Sheepla. Opiniotwórca i autor artykułów w wielu czasopismach, m.in. Wprost, Gazeta Wyborcza, Puls Biznesu, Gazeta Prawna, Logistyka a Jakość.
Aktualnie jest kierownikiem grantu „Kreowanie sieci wartości w handlu elektronicznym w ujęciu logistyczno-marketingowym” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), pełni również rolę konsultanta w międzynarodowym projekcie badawczym „Digital Economy, Innovation, and East Asia’s Competitiveness in GVCs” prowadzonym przez Economic Research Institute for ASEAN and East Asia (ERIA) w Indonezji w zakresie dwóch obszarów: „Cross-border e-Commerce in ASEAN and East Asia” oraz „Improving E-Commerce Enabling/Supporting Connectivity in Asia”.
Członek Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji działającej przy Ministerstwie Rozwoju (Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku - TRANS) oraz członek Wielkopolskiego Forum Inteligentnych Specjalizacji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (Grupa Robocza – Wyspecjalizowane procesy logistyczne). Ekspert naukowy w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Ekspert programu Vacational Competence Certificate (VCC).
Wykładowca na studiach MBA Atlanta i podyplomowych „Logistyki i Zarządzania Międzynarodowymi Łańcuchami Dostaw”, „Zarządzania Sprzedażą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, „Organizacji i Zarządzania Produkcją” na Politechnice Poznańskiej, „Logistyka w praktyce” na Politechnice Gdańskiej, „Zarządzanie ekspansją zagraniczną i rozwojem w branży fashion” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadził szkolenia m.in. dla Kompanii Piwowarskiej, Jutrzenka Colian, Uczelnianego Centrum Innowacji Transferu Technologii UAM i Preinkubatora Akademickiego UAM, Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Busiel
Praktyk zarządzania, psycholog biznesu i organizacji. Od kilkunastu lat doradza w obszarze psychologii organizacji, kultury zarządzania i rozwoju kompetencji przywódczych. Z sukcesem prowadził i nadzorował kilkadziesiąt programów rozwoju i zmiany kultury zarządzania w polskich i międzynarodowych organizacjach. Z wykształcenia psycholog, trener umiejętności interpersonalnych i coach. Absolwent Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Coachingu Kontrakt. Certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Folwarczny
Crido
Doradca podatkowy, który uprzednio przez 8 lat związany z Działem Doradztwa Podatkowego w Deloitte, gdzie specjalizował się w doradztwie dla podmiotów prowadzących lub zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Jego doświadczenie obejmuje liczne projekty związane z kompleksową obsługą procesu uzyskania zezwolenia strefowego (ponad 100 zezwoleń), a także bieżące doradztwo podatkowe dla przedsiębiorców strefowych (zarówno z perspektywy rozliczeń w podatku dochodowym jak i od strony zagadnień związanych z pomocą publiczną). Obecnie senior manager w działach Doradztwa Podatkowego oraz Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami w Crido. Ukończył studia prawnicze oraz studia w zakresie finansów i rachunkowości.
Puto
Mantis Polska
Absolwent AGH kierunku Elektronika oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek MBA. Z branżą logistyczną związany od ponad 20 lat na stanowiskach zarządczych. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Mantis Polska, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań klasy WMS dla firm logistycznych, dystrybucyjnych i e-commerce. Nadzorował realizację wdrożeń systemów WMS m.in. w firmach 3LP, X-kom i PSB.
Krzympiec
ds. logistyki 3LP
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, ICAN Institute „Management 2013” i studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zarządzał procesem zmian w łańcuchu dostaw podczas wdrożenia sprzedaży e-commerce w TIM SA. Współtwórca automatyzacji procesów biznesowych i rozbudowy Centrum Dystrybucyjnego w Siechnicach.
Jacyna
Logisys, HUB logistics
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, stypendysta Leipzig Graduate School of Management. Założyciel firmy doradztwa logistycznego Logisys. Od kilkunastu lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne i doradcze. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, planowaniu i rozwiązywaniu problemów na styku logistyki i pozostałych funkcji w firmie. Inicjator i dyrektor Panelu Polskich Menedżerów Logistyki. Moderator, autor artykułów w czasopismach branżowych, założyciel blogistyka.pl – bloga opisującego polską rzeczywistość przez pryzmat problemów logistycznych. Zwycięzca Pierwszego Turnieju Piłkarzyków Logistyków, rozegranego podczas III kongresu Modern Warehouse. Uruchamiał lub pracował w projektach analitycznych i doradczych dla takich firm, jak: Aluprof, Grupa Żywiec, Bakoma, DHL, EMPiK, Grupa Iglotex, InPost, Mondi, Pfeifer & Langen, Philips, POLOmarket, Żabka Polska i inne. Jedna ze „100 twarzy polskiej logistyki” wg czasopisma Logistyka a Jakość.
Striebel
AutoStore System
Studiował zarządzanie biznesem w Heidenheim (Niemcy). Karierę zawodową rozpoczął w firmie dystrybuującej oprogramowanie komputerowe. Od sześciu lat zajmuje się intralogistyką w różnych rolach, takich jak: zarządzanie produktami, projektowanie systemów i doradztwo. Od ponad roku odpowiada za dystrybucję B2B (sieć dystrybucji dealerów) w Europie Środkowo-Wschodniej w norweskiej firmie AutoStore System.
Musialski
Logisys, Hub logistics
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od kilkunastu lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne oraz doradcze. Specjalizuje się w logistyce magazynowej (optymalizacja procesów, kompleksowe koncepcje procesowo-technologiczne obiektów magazynowych, projektowanie sieci dystrybucji, rozwiązania informatyczne) oraz jej powiązaniach z innymi funkcjami przedsiębiorstw.
Pracował w projektach doradczych, analitycznych i informatycznych dla takich przedsiębiorstw jak: AIC Gdynia, PanLink, Marketing Investment Group, Wyborowa, Grupa Żywiec, TIM SA, Philips, Energa, Iglotex, Mondelez, Domino, Olimp Labs, Żabka, Forte, Empik i wiele innych.
Ekspert merytoryczny Panelu Polskich Menedżerów Logistyki – cyklicznego projektu badań rynku, umożliwiającego wymianę doświadczeń menedżerom logistyki w polskich firmach.
Autor artykułów w czasopismach branżowych oraz na Blogistyka.pl. Prelegent oraz moderator licznych konferencji związanych z tematyką logistyczną.
Bzowski
Piotr Bzowski jest dyrektorem ds. najmu i rozwoju w P3 Logistic Parks w Polsce. Z firmą związany jest od kwietnia 2010 r. i posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Przed rozpoczęciem pracy w P3 pracował dla deweloperów powierzchni magazynowych oraz międzynarodowej agencji doradczej, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym.
W trakcie jego pracy w P3 portfel wynajętych nieruchomości wzrósł z 250 do ponad 800 tys. mkw. Z czego Piotr odpowiadał za development ponad 390 tys. mkw. Do sukcesów Bzowskiego należy także zaliczyć m.in. akwizycję 50 ha gruntów przy parku P3 Poznań, na których wkrótce rozpocznie się budowa drugiego etapu inwestycji oraz uczestniczenie w akwizycji portfela CA Immo.
Bzowski ma doświadczenie zarówno we współpracy z największymi klientami z sektora logistycznego, m.in. FM Logistic, IDL, DHL, Fiege, CEVA, jak i użytkownikami końcowymi magazynów takimi jak JYSK czy Britisih American Tobacco oraz firmami produkcyjnymi m.in. Zaparoh i PF Logo.
Piotr posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. W ostatnim czasie poszerza także swoją wiedzę z zakresu zarządzania uczestnicząc w kursie Cranefield General Management Programme, zorganizowanym przez Cranfield School of Management również zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii.
Śliwka
Absolwent Logistyki Transportu na Politechnice Poznańskiej oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Łańcuchem Dostaw. Odbył stypendium z zakresu optymalizacji procesów na University of Porto Portugal. Ukończył Studia Doktorskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Doświadczenie z zakresu analityki biznesowej, zarządzania projektami i usprawniania procesów zdobył na stanowisku Menedżera Projektów Logistycznych Philips Lighting. W latach 2008 – 2012 był Szefem Działu Projektów Wdrożeniowych i Doradczych w DB Schenker. Pełnił również rolę członka Komitetu Sterującego programu budowania kultury Lean w DB Schenker. Jest współautorem strategii firmy DB Schenker na lata 2011 – 2012.
Posiada certyfikaty APICS (CPIM), Green Belt oraz Prince2. Jest współautorem książek „Decyzje logistyczne z Excelem” oraz bestselleru „Logistyka. Casebook”. Jest członkiem Prezydium Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych i MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Kaczmarek
Ukończył studia na wydziale Informatyki, Telekomunikacji i Elektroniki Politechniki Gdańskiej, natomiast umiejętności biznesowe zdobywał na wydziale Zarządzania i Ekonomii tej samej uczelni. W roku 2009 został zaproszony do grupy inicjatywnej, której celem było zawiązanie klastra ICT na Pomorzu – dzięki jej działaniom klaster ICT zyskał status klastra kluczowego w województwie pomorskim, a obecnie skupia około 100 firm z sektora ICT.
Obecnie pełni funkcię dyrektora rozwoju w Pirxon (dawniej SmartMedia sp. z o.o), spółce która od 14 lat z powodzeniem wprowadza rozwiązania IT w polskich i zagranicznych firmach, a także w administracji publicznej. Odpowiada za rozwój biznesu i kieruje współpracą z klientami. Dzięki zdobywanemu przez lata doświadczeniu doskonale identyfikuje obszary działalności i procesy, które mogą zostać usprawnione oraz wygenerować oszczędności poprzez wdrożenie różnorodnych rozwiązań informatycznych.
Prywatnie, pasjonat motocykli oraz starych samochodów. Wolny czas spędza aktywnie, najlepiej w towarzystwie rodziny i przyjaciół.
Dąbrowska
Praktyk z 20-letnim doświadczeniem, od 10 lat jest związana z HR-em. Wcześniej pracowała jako trener, coach i konsultant w firmach szkoleniowo-doradczych. Zaczynała karierę w HR w Grupie ITI, gdzie w latach 2007 -2012 była odpowiedzialna za szkolenia i proces onboardingu. Przez następne trzy lata była związana z Grupą Onet.pl gdzie odpowiadała za budowanie strategii szkoleniowej, wdrażanie nowego modelu kompetencji a także od strony szkoleniowej wdrażanie systemu ocen okresowych i koordynacje procesów onboardingowych. W latach 2015-2017 pracowała w wydawnictwie Nowa Era (grupa Sanoma) realizując m.in. projekt wdrożenia ocen okresowych, nowych wartości firmowych a także projekty szkoleniowe dla menedżerów i pracowników. Od 2017 roku pracuje w DB Schenker na stanowisku senior HR biznes partner.
Dąbski
Menedżer z 24-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami magazynowymi. Zaczynał karierę w firmie Benckiser, gdzie przez dwa lata był kierownikiem zmiany w fabryce produkcyjnej. Przez następne szesnaście lat pracował w firmie Wincanton Polska jako osoba odpowiedzialna za operacje magazynowe prowadzone przez firmę w centralnej Polsce na stanowisku kierownik operacyjny oddziału o powierzchni 50 000 m2. W latach 2011 – 2012 pracował w Raben Polska jako kierownik operacyjny oddziału Błonie. Od 2012 roku pracuje w DB Schenker jako szef obsługi logistycznej ML Nadarzyn. Odział 28 000 m2 zatrudniający 170 osób.
Tulejko
Od ponad 20 lat związany z logistyką i dystrybucją. Ostatnie lata zarządzał logistyką firmy JYSK w regionie CEE. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze w firmach z sektora usług logistycznych (Kuehne+Nagel, DSV). Obecnie pełni funkcję Partnera w M4 Real Estate, odpowiada za konsulting logistyczny.
W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na systemowe podejście do procesów, ich ciągłe doskonalenie, innowacyjność, ale także jakość zasobów ludzkich i przywództwo.
Pajdak
Wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Politechnice Poznańskiej oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Mentor w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych, a także w międzynarodowym projekcie EUXCEL. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył amerykański University of California, Berkeley, Haas School of Business, na którym zajmował się tematyką komercjalizacji. Pracował dla uznanych instytucji polskich i zagranicznych, w tym dla Comarch S.A. (dyrektor sprzedaży), nagrody Innowacyjności Targów Outsourcingu (szef kapituły), Blix (business development director), fińskiej Opus Capita (business development director), Instytutu Logistyki i Magazynowania/GS1 Poland (szef sprzedaży/marketingu), Należy do Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu i Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Michał Pajdak specjalizuje się w integracji danych w czasie rzeczywistym, zarządzaniem łańcuchami dostaw i logistyką. Szczególnie interesuje go elektroniczna wymiana i outsourcing procesów (finansowych, logistycznych – purchase to pay, order to cash). Jego mocne strony to duża interdyscyplinarność, zrozumienie skomplikowanych procesów w firmach, trendów światowych oraz specyfiki rynku CEE i regionalnego klienta. Laureat programu Top 500 Innovators, największego rządowy program wspierania innowacyjności.
Olejniczak
Związany zawodowo z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Trener Biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki. Moderator i Keynote Speaker największych branżowych konferencji branży TSL. Od wielu lat baczny obserwator i recenzent rynku magazynowego oraz KEP w Polsce. Autor ponad 70 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopisma LOGISTYKA, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu oraz miesięcznika PRESS, MSP i in. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z logistyką i branżą TSL.
W dyskusjach udział wzięli m.in.:
Szymański
Pierwsze kroki w branży TSL stawiał 14 lat temu w DHL jako specjalista ds. sprzedaży, gdzie wcielił w życie projekt DHL Service Point i sukcesywnie zwiększał jego zasięg. Następnie swoje doświadczenie zawodowe oraz wiedzę zgłębiał w TNT poprzez współpracę z największymi klientami firmy.
Od ponad 6 lat specjalizuje się w realizacji transakcji najmu powierzchni magazynowej dla najemców z branży logistycznej oraz kluczowych klientów na terenie całego kraju. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej z sukcesem doradzał m.in. DSV Solutions, DB Schenker, No Limit, ID Logistics, ND Logistics.
Reprezentował klientów m.in. z branży e-commerce, motoryzacyjnej, modowej czy też FMCG, doradzając zarówno przy wyborze nowej lokalizacji jak i przy renegocjacjach kontraktów.
Dobrzycki
Panattoni Europe
Związany z Panattoni Europe od 2007 roku. Jako managing director odpowiada za działania rozwoju i leasingu firmy w centralnej i zachodniej Polsce, głównie w okolicy Warszawy, Poznania i Wrocławia. Wcześniej, od 2002 do 2007 roku pracował w Nestle Poland. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat dział, którym kieruje zdobył dla Panattoni Europe kontrakty na budowę ponad miliona metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej i przemysłowej. Do najważniejszych transakcji zaliczyć można podpisanie umowy dla Amazon w Poznaniu i Wrocławiu o łącznej powierzchni 246 000, 80 000 metrów kwadratowych dla H&M, 57 000 metrów kwadratowych dla Tesco oraz 50 000 metrów kwadratowych dla Castorama Polska. Marek Dobrzycki jest absolwentem Uniwersytetu L. Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Zarządzania.
Sasiela
PROVOST Polska
Ukończył Międzynarodową Szkołę Biznesową we Francji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w siedzibie Grupy PROVOST, w dziale logistyki, projektując wielopowierzchniowe magazyny dla klientów z całej Europy.
W 2007 roku został oddelegowany do Polski, aby w 2009 roku rozpocząć sprzedaż systemów regałowych na terytorium kraju. Obecnie, ze swoim 10-letnim doświadczeniem i unikatowymi kompetencjami, zarządza kilkuosobowym zespołem i uczestniczy oraz koordynuje wielometrażowe projekty logistyczne.
Uwielbia swoją pracę, dlatego nieustannie poszerza swoją wiedzę i zdobywa doświadczenie. Ciągły rozwój własny oraz zespołu, efektywna współpraca międzynarodowa oraz zapewnianie pełnego wsparcia zgodnego z bieżącymi potrzebami oraz strategicznymi celami Grupy PROVOST to jego priorytety.
Bobiński
Logifact-Systems
Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie jako doktorant w Instytucie Transportu, uczestniczył w powołaniu do życia nowej specjalizacji – techniki transportu wewnętrznego i magazynowania. Po obronie pracy doktorskiej pracował naukowo oraz prowadził prace badawcze i wdrożeniowe z zakresu logistyki.
W latach 90-tych zdobywał doświadczenia w Niemczech, pracując w Instytucie Przepływu Materiałów i Logistyki w Dortmundzie – jednej z najbardziej prestiżowych placówek badawczo-rozwojowych w Europie w tej dziedzinie, oraz w firmie Industrieplanung Und Organisation w Heidelbergu, zajmując się tam projektowaniem, realizacją i uruchamianiem wielu kompletnych inwestycji logistycznych dużego formatu na potrzeby klientów takich jak: Tchibo, Braun, Viessmann czy Audi.
Od roku 1999 prowadzi w Polsce własną firmę projektowo-wdrożeniową i doradczą (Logifact-Systems) cieszącą się dziś renomą uznanego projektanta logistycznego oraz jednego z czołowych dostawców systemów klasy WMS na polskim rynku.
Oprócz działalności biznesowej kontynuuje swoją aktywność dydaktyczną prowadząc wykłady na Politechnice Warszawskiej i SGH.
Jaromin
Od ponad 15 lat zajmuje się logistyką magazynową. Będąc częścią globalnego zespołu e-commerce w DB Schenker odpowiada za pozyskiwanie nowych klientów i rozwój ich biznesów, a także rozwój produktów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności operacyjnej oraz w obszarze business development. Wcześniej związany był z DSV Solutions, DHL Excel Supply Chain, a także firmą Philips, gdzie pełnił role w obszarach zarządzania operacyjnego czy optymalizacji procesów biznesowych. Jest absolwentem Bankowości i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
Duda
M4 Real Estate
We wrześniu 2016 roku objęła funkcję partnera w M4 Real Estate. Wcześniej piastowała stanowisko associate director w firmie Cushman & Wakefield, w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych.
Posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji. Pełniła w nich funkcje menadżerskie, zarządzała działami operacyjnymi oraz sprzedaży. Jako dyrektor Sprzedaży w ID Logistics w Polsce odpowiadała za kompleksową sprzedaż usług logistycznych dla firm z sektora FMCG, Retail, czy e-commerce. Wcześniej pracowała także dla Kuehne + Nagel i dla Grupy CAT.
Realizuje projekty dla najemców z różnych branż, od operatorów logistycznych i dystrybutorów, przez sieci sklepów, po firmy produkcyjne. Portfolio usług obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami magazynowymi i przemysłowymi oraz konsulting logistyczny.
Sędziak
Z logistyką dystrybucji związany jest od blisko 20 lat. Obecnie pracuje jako dyrektor operacyjny oraz prokurent w spółce ABC Data S.A. Odpowiada za logistyczne wsparcie sprzedaży i organizację pracy pionu operacyjnego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zapewnienie właściwego przepływu towaru od momentu jego podjęcia u jednego z ponad 400 dostawców do momentu zakończenia obsługi posprzedażnej.
Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Koordynator projektu Top Young 100 w zakresie kontaktów z parterami biznesowymi – inicjatywy PSML skierowanej do najlepszych studentów logistyki w Polsce.
Absolwent logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, zarządzania jakością oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz będący aktualnie w trakcie certyfikacji Lean Black Belt w EY Academy i certyfikacji PMP według metodyki realizacji projektów PMI. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji logistyki. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się posiadaną wiedzą.
Puto
Mantis Polska
Absolwent AGH kierunku Elektronika oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek MBA. Z branżą logistyczną związany od ponad 20 lat na stanowiskach zarządczych. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Mantis Polska, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań klasy WMS dla firm logistycznych, dystrybucyjnych i e-commerce. Nadzorował realizację wdrożeń systemów WMS m.in. w firmach 3LP, X-kom i PSB.
Bzowski
Piotr Bzowski jest dyrektorem ds. najmu i rozwoju w P3 Logistic Parks w Polsce. Z firmą związany jest od kwietnia 2010 r. i posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Przed rozpoczęciem pracy w P3 pracował dla deweloperów powierzchni magazynowych oraz międzynarodowej agencji doradczej, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym.
W trakcie jego pracy w P3 portfel wynajętych nieruchomości wzrósł z 250 do ponad 800 tys. mkw. Z czego Piotr odpowiadał za development ponad 390 tys. mkw. Do sukcesów Bzowskiego należy także zaliczyć m.in. akwizycję 50 ha gruntów przy parku P3 Poznań, na których wkrótce rozpocznie się budowa drugiego etapu inwestycji oraz uczestniczenie w akwizycji portfela CA Immo.
Bzowski ma doświadczenie zarówno we współpracy z największymi klientami z sektora logistycznego, m.in. FM Logistic, IDL, DHL, Fiege, CEVA, jak i użytkownikami końcowymi magazynów takimi jak JYSK czy Britisih American Tobacco oraz firmami produkcyjnymi m.in. Zaparoh i PF Logo.
Piotr posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. W ostatnim czasie poszerza także swoją wiedzę z zakresu zarządzania uczestnicząc w kursie Cranefield General Management Programme, zorganizowanym przez Cranfield School of Management również zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii.
Bekierski
W Rabenie pracuję 10 lat. Pierwsze cztery zajmowałem się powstaniem nowego oddziału w Opolu gdzie byłem odpowiedzialny za stworzenie struktur biurowych, sprzedażowych oraz części transportowo magazynowej oraz co w tamtym momencie było najważniejsze pozyskaniem nowego biznesu. Po tym okresie przenosiny do Oddziału w Gliwicach i objęcie opieki nad lokalnym działem sprzedaży. Następnie pracowałem na stanowisku key account managera w dystrybucji międzynarodowej. Od dwóch lat pracuję w centrali Raben Logistics Polska i odpowiadam za rozwój logistyki kontraktowej.
Ruta
Menedżer 4.0 i Inżynier 4.0. Rzadko spotykane połączenie wiedzy i doświadczenia biznesowego i inżynierskiego pozwala na szybką i trafną diagnozę zagadnień na styku tych dyscyplin jak i w kluczowych obszarach danych dyscyplin.
Główne obszary pracy: automatyzacja oraz optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych, analiza biznesowa przedsiębiorstwa w perspektywie Biznes / Industry 4.0, analiza organizacjna / produkcyjna, mapowanie work flow, Lean Managment / Kaizen i monitoring procesów.
Cofała
W branży logistycznej od ponad 20 lat. Od początku związany z firmą Auto Partner. Praktyk w pełnym tego słowa znaczeniu. Rozwijał wszystkie procesy logistyczne od początku działania firmy. Zajmuje się prowadzeniem magazynu centralnego oraz sprawuje nadzór nad magazynami filialnymi. Do zadań należy również ciągła optymalizacja procesów magazynowych dzięki automatyzacji i unowocześnianiu systemu WMS. Maksymalne zadowolenia klienta przy jednoczesnym dbaniu o wydajność oraz jakość to jego dewiza.
Przybyszewski
Jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami. Aktywny w polskim i międzynarodowym środowisku R&D, doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.
Szymański
Studiował automatykę przemysłową i konstrukcję maszyn na Politechnice Warszawskiej.
Od 20 lat zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów automatyki dla produkcji, logistyki i magazynowania. Założyciel firmy Plus-Automatyka od 2000 roku realizującej projekty w w.w. zakresie. Założyciel i obecny prezes firmy LOGISYSTEM Sp z o.o. specjalizującej się w projektowaniu i wykonawstwie kompleksowych systemów automatyki i linii wspierających procesy dla logistyki i magazynowania a także linii sortowniczych.
Od kilkunastu lat czynny projektant linii i systemów oraz project manager zaawansowanych linii automatyki. Brał aktywny udział przy realizacjach dla przedsiębiorstw takich jak InPost, Spedimex, Smyk, PlusGSM/CyfraPlus, PSB, NoLimit, Empik, Frisco, AB, Arvato/Bertelsmann, FK Olesiejuk, CEVA, MS, Rawlplug, i wielu innych.
Z pasją tworzy nowe i ulepsza istniejące rozwiązania, linie i procesy, a efektywne rozwiązania, wysoka jakość, sprawdzone technologie, niezawodność, optymalizacja rozwiązań, sprostanie potrzebom procesowym Klientów są priorytetami w jego działalności od początku istnienia firm.