Relacja z kongresu Modern Warehouse 2019
„To były dwa dni naszpikowane ciekawymi dyskusjami oraz dzieleniem się swoją wiedzą w temacie intralogistyki w praktyce” – czytam komentarze po 11. edycji kongresu. Zgadzam się. O to w tym spotkaniu chodzi. Ponad 300 uczestników, 25 prelegentów, 16 studiów przypadków, 3 moderowane dyskusje, 17 panelistów, 7 stolików dyskusyjnych MW Mastermind, 8 prezentacji na scenie dostawców, 23 stoiska partnerów, 16 drużyn w turnieju piłkarzyków KMW Logisys CUP i niezliczona liczba kontaktów biznesowych i wrażeń. Tyle udało się wycisnąć ze zMODERNizowanego, pomarańczowego kongresu!
W tegorocznym Modern Warehouse uczestniczyła pokaźna grupa logistyków, którzy dopiero odkryli go na mapie logistycznych wydarzeń, więc zacznę to podsumowanie od jednej z nich. – Kongres Modern Warehouse 2019 był dla mnie wielkim znakiem zapytania. W podróży do Warszawy towarzyszyło mi mnóstwo pytań, które rodziły się w głowie. Dziś, kiedy na wszystkie uzyskałem odpowiedź, śmiało mogę powiedzieć, że kongres na stałe zagości w moim harmonogramie. Profesjonalizm, dbanie o każdy szczegół, merytoryczne przygotowanie prelegentów oraz idealne nawiązanie bloków tematycznych do bieżących problemów sprawiły, że pracując obecnie w firmie Kohl Group Polska, która zajmuje się plastyczną obróbką metali, otworzyłem się na kolejne wyzwania, które niesie ze sobą nowy trend logistyki magazynowej. Dzięki poznanej wiedzy będziemy mogli dostosować się jeszcze lepiej do wymagań naszych klientów i wyjść im naprzeciw – stwierdza Łukasz Misian, kierownik logistyki Kohl Group Polska.
Z kolejnej wiadomości dowiaduję się, że prelegenci pokazali wszystkim uczestnikom, że wiedza i doświadczenie w połączeniu z zaangażowaniem oraz „frajdą, że ich to kręci”, jest szansą na osiąganie świetnych wyników finansowych i interpersonalnych, a organizator, „wykonał kawał dobrej roboty”. W tym miejscu organizator – zespół redakcyjny „Nowoczesnego Magazynu” – pozwoli sobie na komentarz do komentarza. Tworzenie kongresu kręci także organizatora i sprawia mu frajdę! Współpraca ze świetnymi praktykami, których czasami dłużej trzeba namawiać do wystąpienia przed tak dużym i równie doświadczonym gronem uczestników, to czysta satysfakcja. Za nimi stoi sukces kongresu i za to im szczególnie dziękujemy.
W nowej formule 1 – czyli o pierwszym dniu
W tym roku zaprezentowanych w ciągu dwóch dni kongresu zostało aż szesnaście studiów przypadków z magazynów produkcyjnych i centrów dystrybucyjnych w ramach nowej formuły wydarzenia podzielonej tematycznie na dzień projektów zrealizowanych w magazynach produkcyjnych i dzień studiów przypadków z centrów dystrybucyjnych. Nowa formuła została bardzo dobrze oceniona przez uczestników, co oznacza jej kontynuację także w przyszłym roku.
Pierwszego dnia Modern Warehouse dowiedzieliśmy się:
- jak sprzężone zostały ze sobą logistyka komponentów i logistyka informacji w Nowym Stylu,
- jak wrażano SAP EWM w browarach Grupy Żywiec,
- jak uporządkowane zostało magazynowanie przy znaczącym zwiększeniu produkcji w zakładzie Kalmar MAU Stargard Cargotec Poland,
- jak nowe rozwiązania techniczne i technologiczne zostały wpisane w bardzo wymagającą infrastrukturę dwudziestoletniego obiektu magazynowego Jabil Poland,
- jak zoptymalizowano i ustandaryzowano pracę magazynu firmy Hempel,
- czy magazyn automatyczny okazał się skokiem w przyszłość w obsłudze zamówień konfekcyjnych Ceramiki Paradyż,
- jak system buforowania i transportu palet z pustymi opakowaniami zwrotnymi z obszaru magazynów zewnętrznych do depaletyzerów uwolnił przestrzeń dla magazynu wyrobu gotowego Carlsberg Polska,
- dlaczego Grupa Raben do swojego nowego magazynu wybrała wózki VNA.
Pierwszy dzień to także skondensowane do najciekawszych zagadnień wystąpienia ośmiu z partnerów kongresu – firm Damet, Eco Light LED, Elkom Trade, Gebhardt, Koncept-L, PROVOST Polska, STILL Polska i Turck. Strefy pakowania sklepów internetowych i centrów logistycznych, ekonomika zarządzania flotą opakowań rotujących, Auto ID w rzeczywistości z Androidem, optymalizacja procesów logistycznych i magazynowych dzięki RFID, automatyzacja procesów magazynowych na przykładzie firmy ETRA OY, trendy w inralogistyce, realizacja systemu składowania dla Zalando, energooszczędne oświetlenie – to tematy, które zajęły naszą scenę dostawców.
Interakcja – jej wymagają dyskusje. To ważny szczegół, który z kolei wymaga ogromnej pracy moderatorów. Zdaje się, że na Modern Warehouse nie było z nią aż tak źle, choć, jak opisuje jeden z nich – potrzeba było trochę krwi. Efektem pracy moderatorów „ze stajni Logisys” – Bartosza Jacyny i Łukasza Musialskiego – jest pięć przykazań objawionych przez sprzedawców wyposażenia magazynowego i automatyki dla kupujących w Polsce. Brzmią następująco:
- Traktuj zakupy (inwestycja w wyposażenie) jako działanie projektowe.
- Kładź nacisk na analizy na etapie projektowania i korzystaj z konsultantów.
- Jeśli musisz kupować – kupuj, ale wózki wypożyczaj.
- Daj sobie więcej czasu na przygotowania i nawiązywanie relacji z dostawcami.
- Dobrze przemyśl, czego chcesz i po co.
Poza krwią był też pot i emocje związane z dziewiątym Ogólnopolskim Turniejem Piłkarzyków Logistyków KMW Logisys CUP, który jako nieodzowny element jaśniał podczas kongresowego wieczoru. Pokaz kuchni molekularnej partnera wieczoru – P3 Logistic Parks – szczęśliwie nieco chłodził gorącą atmosferę.
Nowa formuła – dzień drugi
O poranku dnia drugiego wstała nowość tegorocznego kongresu – sesja MW Mastermind. Choć nie był to blady świt, założyliśmy, że będzie nieobowiązkową częścią programu ze względu na bądź co bądź dość wczesną godzinę spotkania. Przy sześciu stolikach zasiedli eksperci i uczestnicy, którzy chcieli wiedzieć więcej o automatyzacji magazynu, technice magazynowej i transporcie wewnętrznym, inwestycjach w obiekty magazynowe, magazynowaniu on-demand, fulfilmencie czy robieniu kariery w logistyce. Organizatorzy na podstawie ankiet i rozmów wniosek mają jeden – to po niewielkich usprawnieniach będzie obowiązkowa część Modern Warehouse, bo uczestnicy takich rozmów oczekują.
Kiedy dwa lata temu LPP po raz pierwszy gościło na kongresie, Sylwester Dmytriwski opowiadał o swoim projekcie przeniesienia logistyki e-commerce z centrum dystrybucji w Pruszczu Gdańskim do pierwszego Fulfillment Center w Strykowie. Dziś działają już cztery takie centra logistyki e-commerce LPP, a niebawem dołączy do nich piąte. To wystąpienie stanowiło doskonały wstęp do tego, jak sprzedaż internetowa zmienia cały biznes przedsiębiorstw i rewolucjonizuje logistykę.
Dopełnieniem tego obrazu były kolejne wystąpienia:
- Morele.net, o tym jak nie „wpakować się” w niedopasowaną inwestycję i realnie usprawnić najdroższy z procesów w magazynie e-commerce, czyli pakowanie,
- Zalando Logistics Operations Polska, o wykorzystaniu zbioru danych do monitorowania operacji magazynowych i efektywnego nimi zarządzania,
- IKEA Group, o poszukiwaniu synergii pomiędzy dystrybucją do sklepów i e-commerce w jednym magazynie.
Założenia a rzeczywistość – jak wyglądałaby dziś koncepcja działania centrum dystrybucji Volkswagen Group Polska? Inaczej – można by odpowiedzieć jednym słowem. To nie wystarczy uczestnikom Modern Warehouse, więc otrzymali zdecydowanie więcej, bo prezentacja Szymona Górskiego wprowadzała ich w kolejny obszar kongresu – podejmowania strategicznych decyzji dotyczących lokalizacji, planowania struktury obiektu i operacji. Kontynuowali go Marta Cudziło i Krzysztof Niciejewski, którzy krok po kroku przedstawili analizę wyboru lokalizacji dla gigantycznego centrum dystrybucji Leroy Merlin.
Pomiędzy tymi dwoma wystąpieniami pod okiem Artura Olejniczaka rozgorzała dyskusja o oczekiwaniach pracowników magazynowych względem przestrzeni, w której spędzają ponad 30% swojego dnia.
Kongres zamknęły kolejne dwa studia przypadków. Wysoce zautomatyzowane Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS by sprawnie obsługiwać klientów, nie może pozwolić sobie na awarię. Stąd ogromny nacisk na kwestię Utrzymania Ruchu tych instalacji, a strategię na nią poznali uczestnicy Modern Warehouse. Ze świata techniki magazynowej wskoczyliśmy w wirtualną rzeczywistość przekładania danych na satysfakcję franczyznobiorców i klientów Żabka Polska. Zielona sieć handlowa stawia na digitalizację, która nie omija logistyki, a jednym z jej efektów jest osiągnięcie 90% trafności awizacji.
A skoro o satysfakcji i awizacji mowa… Z informacji zebranych z naszych kongresowych ankiet wynika, że tylko 99% poleciłoby kongres Modern Warehouse, dlatego już dziś zapowiadamy, że w listopadzie 2020 r. zamierzamy odrobić stratę tego jednego procenta. Do zobaczenia.
Agenda Kongresu Modern Warehouse 2019
DZIEŃ I (13 listopada 2019 r., środa)
PANEL I
Mariusz Pec, szef produkcji Centrum Produkcji Kontraktowej Nowy Styl
Łukasz Musialski, konsultant logistyczny, dyrektor ds. innowacji Logisys, Hub Logistics
Case study: logistyka komponentów i logistyka informacji – zmiana obsługi w procesach logistycznych Nowy Styl
Grzegorz Jaworek, dyrektor obsługi klienta i logistyki, Grupa Żywiec
Tomasz Jarowicz, partner zarządzający w Westernacher Poland LST
Jak nowoczesny system WMS wpływa na wydajność całego łańcucha dostaw – case study z wdrożenia SAP EWM w Grupie Żywiec
Moderator: Aleksander Niemczyk, prezes zarządu GS1 Polska
- Konrad Matyjasiak, dyrektor zarządzający Software Solutions
- Artur Guz, product manager systemy WMS IBCS Poland
- Jakub Czyżkowski, współzałożyciel i współwłaściciel Sente
- Krzysztof Łukoszyk, business development manager Raben Group
- Grzegorz Prorok, dyrektor sprzedaży i marketingu Consafe Logistics
- pozostali paneliści – w potwierdzeniu
PANEL II
Mariusz Marianowski, dyrektor logistyki wewnętrznej Kalmar MAU Stargard Cargotec Poland
Kryzys w magazynie początkiem kryzysu w firmie? – case study oparte na przykładzie firmy o profilu produkcyjnym
Ewelina Próchniak, inventory control manager JABIL
Jak nową technologię i bezpieczeństwo wpisać w bardzo wymagającą infrastrukturę obiektu magazynowego?
Dominik Kowalczyk, kierownik projektów SMART Project
Przez Shop Floor do standardu, czyli jak skutecznie optymalizować pracę w magazynie – case study z branży przemysłowej
SCENA DOSTAWCÓW - prezentacje firm:
- Strefy pakowania sklepów internetowych i centrów logistycznych – ergonomia dźwignią efektu biznesowego, Marek Trajdos, kierownik projektu DAMET,
- Ekonomika zarządzania flotą opakowań rotujących, Piotr Michalak, wiceprezes zarządu ELKOM Trade,
- „What a wonderful (Android) World” – ciekawostki ze świata Auto ID, Piotr Rudnicki, product manager Koncept-L,
- Optymalizacja procesów logistycznych i magazynowych przy użyciu technologii RFID, Bartłomiej Besz, product manager RFID Turck,
- Studium wdrożenia automatyzacji procesów logistycznych wewnątrz centrum dystrybucyjnego firmy ETRA OY, Tomasz Boruta, sales and project manager EE Gebhardt,
- Jak uzyskać nawet 90% oszczędności energii w magazynie? Mateusz Grabka, dyrektor handlowy w Eco Light LED,
oraz: PROVOST Polska, STILL Polska.
PANEL III
Piotr Wołynkiewicz, dyrektor logistyki Ceramika Paradyż
Case study: magazyn automatyczny – skok w przyszłość w obsłudze zamówień konfekcyjnych Ceramiki Paradyż
Marcin Będlin, warehouse manager Carlsberg Polska
Jarosław Szulgo, dyrektor Działu Badań i Rozwoju Europa Systems
Ilona Miziewicz-Groszczyk, dyrektor rozwoju biznesu i marketingu Europa Systems
Case study: efektywny i eco-friendly system transportu wewnętrznego w magazynie produkcyjnym Carlsberg Polska
Łukasz Kobus, dyrektor produktu WDX
Łukasz Elminowski-Wenda, menedżer logistyki kontraktowej regionu Raben Logistics Polska
Case study: zastosowanie wózków systemowych w logistyce kontraktowej na przykładzie Grupy Raben
Moderatorzy: Bartosz Jacyna, dyrektor projektów strategicznych Logisys, HUB logistics
Łukasz Musialski, konsultant logistyczny, dyrektor ds. innowacji Logisys, Hub logistics
- Piotr Michalak, wiceprezes Elkom Trade
- Dariusz Szymański, prezes Logisystem
- Krzysztof Sołoducha, regionalny dyrektor handlowy STILL Polska
- Adrian Sasiela, dyrektor handlowy PROVOST Polska
- Piotr Wołynkiewicz, dyrektor logistyki Ceramika Paradyż
DZIEŃ II (14 listopada 2019 r., czwartek)
MW Mastermind – dołącz do stolików dyskusyjnych
- Automatyka magazynowa
- Inwestycje w obiekty magazynowe
- Magazynowanie on-demand
- Technika magazynowa i transport wewnętrzny
- Fulfillment
- Kariera logistyczna
- Free your mind
PANEL IV
Sylwester Dmytriwski, e-commerce fulfillment general manager LPP
Rozwój sieci logistycznej jako odpowiedź na potrzeby współczesnego klienta e-commerce – case study LPP
Mateusz Kapusta, dyrektor logistyki Morele.net
Timo Deistler, sales manager Central & Eastern Europe e3neo
Przez technologie pakowania do trafnego wyboru, czyli jak nie „wpakować się” w niedopasowaną inwestycję i realnie usprawnić najdroższy z procesów w magazynie ecomm – case study Morele.net
Paweł Laska, site manager Zalando Logistics Operations Polska (ZLOP)
Agata Mikiewicz, service provider manager Zalando Logistics Operations Polska (ZLOP)
Zbiór danych – jak wykorzystać go do efektywnego zarządzania operacjami?
PANEL V
Sebastian Kaczmarski, central fulfilment operations manager PL IKEA Group
Gdzie szukać synergii pomiędzy dystrybucją do sklepów i ecommerce w jednym magazynie?
Szymon Górski, dyrektor Działu Logistyki Volkswagen Group Polska
Założenia a rzeczywistość – jak wyglądałaby dziś koncepcja działania centrum dystrybucji VGP?
Moderator: Artur Olejniczak, project manager Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Logistyki i Magazynowania
- Magda Kilijańska, senior development manager Panattoni Europe
- Piotr Bzowski, leasing and development director w P3 Logistic Parks w Polsce
- Kamil Szymański, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych Savills
- Monika Duda, partner, head of industrial and logistics agency CEE M4 Real Estate
- Paweł Laska, site manager Zalando Logistics Operations Polska (ZLOP)
- Szymon Górski, dyrektor Działu Logistyki Volkswagen Group Polska
- Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO
PANEL VI
Marta Cudziło,, ekspertka w zakresie zarządzania zapasami oraz optymalizacji łańcuchów dostaw Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
Krzysztof Niciejewski, senior manager Logistyki Centralnej Leroy Merlin
Jak dokonać efektywnej transformacji sieci dystrybucji czyli logistyka dla odważnych – case study Leroy Merlin
Marcin Łapiński, menedżer ds. logistyki ILS Grupa Inter Cars
Rola nowoczesnego UR we wsparciu i rozwoju procesów innowacyjnego centrum logistycznego
Katarzyna Słabowska, logistics department director w Żabka Polska
Dariusz Olearczuk, wiceprezes ds. operacyjnych OPTIDATA
Jak zdigitalizować milion dostaw – case study Żabka Polska
Prelekcje na Modern Warehouse 2019 prowadzili:
Kaczmarski
IKEA Group
Z logistyką magazynową jest związany od ponad 9 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Grupie Raben, gdzie rozwijał współpracę z klientami FMCG z branży food oraz non-food. Od 2015 r. był odpowiedzialny za całość procesów magazynowych oraz co-packingowych w regionie Stryków. Z początkiem 2017 r. dołączył do zespołu IKEA w Jarostach, gdzie rozwijał współpracę z FM Logistic (operatorem logistycznym magazynu), oraz całość operacji w Centrum Dystrybucji. Od września bieżącego roku, na stanowisku menedżera ds. centralnych operacji dystrybucyjnych, odpowiadać będzie za magazyny centralne w Polsce oraz dystrybucję do sklepów w regionie PL,SEE&EEC oraz dystrybucję centralną B2C na rynku polskim. Absolwent Wydziału Ekonomii oraz Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Dmytriwski
LPP
Pasjonat logistyki z dziewięcioletnim stażem w branży, zdobytym w kraju i za jego granicami. Absolwent studiów MBA na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. W szeregach LPP od 3 lat, reprezentuje e-commerce fulfillment. W związku z rozwojem kanału sprzedaży internetowej i strategią ekspansji zagranicznej spółki, odpowiedzialny za program rozbudowy sieci logistycznej oraz towarzyszącej jej sieci dystrybucji.
Laska
Zalando Logistics Operations Polska (ZLOP)
Ponad 10 lat pracy w międzynarodowych koncernach, w strukturach krajowych i centralnych. Doświadczenie zdobywał poprzez prowadzenie projektów i zarządzanie operacyjne w sektorach logistyki produkcji i logistyki e-commerce.
W strukturach Zalando od ponad dwóch lat. Odpowiedzialny za uruchomienie, rozwój i działalność operacyjną hub'u logistycznego. Do głównego obszaru działań należy planowanie strategiczne, doskonałość operacyjna i nadzór administracyjny nad spółką.
Górski
Volkswagen Group Polska
Logistyczne doświadczenie w obszarze automotive buduje ponad 17 lat. W strukturach najpierw prywatnego importera, a obecnie spółki Volkswagen Group Polska będącej częścią koncernu Volkswagen AG odpowiada za procesy logistyczne dot. dystrybucji zarówno nowych samochodów jak i Oryginalnych Części i Akcesoriów. Procesy te realizuje dla sześciu marek Grupy Volkswagen: Volkswagen Samochody Osobowe, Audi, Skoda, Seat, Porsche oraz Volkswagen Samochody Użytkowe.
W obu obszarach miał możliwość uczestniczyć i zarządzać projektami lokalnymi jak i międzynarodowymi. Za największy swój sukces uważa zbudowanie jednego z najlepszych w koncernie Zespołów odpowiadających za procesy logistyczne, który w wielu kategoriach wśród wszystkich spółek importerskich koncernu na całym świecie zajmuje niejednokrotnie pierwsze miejsce.
Musialski
head of innovations
Logisys, Hub logistics
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od kilkunastu lat realizuje i nadzoruje projekty logistyczne oraz doradcze. Specjalizuje się w logistyce magazynowej (optymalizacja procesów, kompleksowe koncepcje procesowo-technologiczne obiektów magazynowych, projektowanie sieci dystrybucji, rozwiązania informatyczne) oraz jej powiązaniach z innymi funkcjami przedsiębiorstw.
Pracował w projektach doradczych, analitycznych i informatycznych dla takich przedsiębiorstw jak: AIC Gdynia, PanLink, Marketing Investment Group, Wyborowa, Grupa Żywiec, TIM SA, Philips, Energa, Iglotex, Mondelez, Domino, Olimp Labs, Żabka, Forte, Empik i wiele innych.
Ekspert merytoryczny Panelu Polskich Menedżerów Logistyki – cyklicznego projektu badań rynku, umożliwiającego wymianę doświadczeń menedżerom logistyki w polskich firmach.
Autor artykułów w czasopismach branżowych oraz na Blogistyka.pl. Prelegent oraz moderator licznych konferencji związanych z tematyką logistyczną.
Kowalczyk
SMART Project
Absolwent Wyższej Szkoły i Zarządzania w Poznaniu. Posiada szerokie doświadczenie i wiedzę z zakresu Lean Management, usprawniania procesów oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
Swoją karierę jako Lean Expert rozpoczął w Schnellecke Slovakia S.R.O., gdzie wspierał procesy optymalizacyjne oraz aktywnie uczestniczył w KaiKaku Waves na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Ameryki Północnej. W tej samej firmie, zajmując stanowisko regionalnego kierownika ds. Lean kierował zespołem Lean Expertów na obszarze Europy Centralnej.
Karierę zawodową kontynuował w firmie DHL EXEL SupplyChain (Poland), w której zajmował się planowaniem procesów logistycznych oraz zarządzał rozbudowaną strukturą operacyjną (powyżej 400 osób) zapewniając efektywne działanie łańcucha dostaw dla klienta branży automotive.
Dominik jest certyfikowanym specjalistą łańcucha dostaw, prowadził liczne szkolenia dla grup pracowników, wyróżnia się bardzo dobrą znajomością 4 języków obcych.
Kobus
WDX
W WDX S.A. od 7 lat. Entuzjasta filozofii marki Crown, odpowiedzialny za rozwój sieci dystrybucji na terenie Polski. Jeden z najbardziej cenionych ekspertów z zakresu wózków systemowych w strukturach Crown. Doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia wielu złożonych projektów wdrożeniowych, dla firm z zróżnicowanych sektorów gospodarki, wykorzystuje jako trener doradców technicznych w WDX.
Łapiński
ILS Grupa Kapitałowa Inter Cars
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Z logistyką magazynową związany od ponad 6 lat, w której fascynuje go przede wszystkim możliwość usprawnienia procesów oraz zastosowania automatyki w celu budowania przewagi konkurencyjnej i optymalizacji kosztów. Największe jego projekty to głównie Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, gdzie był odpowiedzialny za wypracowanie koncepcji, jej realizację, montaż wyposażenia intralogistycznego a także uruchomienia i przekazanie do działań operacyjnych. Ostatnio zaangażowany w instalację automatyki sortowania oraz konsolidacji w kolejnej lokalizacji ILS. Jednocześnie był zaangażowany w solution design i uruchomienie obsługi logistycznej dla liczącego się w branży klienta z branży automotive aftermarket.
Próchniak
Jabil Poland
Ponad 14-letnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw zdobyła dzięki pracy w międzynarodowych korporacjach w Polsce i za granicą. Ścieżkę kariery rozpoczęła od posady planisty skąd systematycznie awansowała do stanowiska EMEA supply chain managera. Z firmą produkcyjną Jabil, gdzie odpowiada za Zarządzanie Kontrolą Zapasów, związana jest od roku.
Politechnikę Łódzką ukończyła z tytułem mgr. inż. Zarządzania Produkcją. Ciągły rozwój zapewnia jej uczestnictwo w licznych szkoleniach m.in. Mini MBA czy APICS.
Mikiewicz
Zalando Logistics Operations Polska (ZLOP)
W branży logistycznej od ponad 15 lat. Absolwentka Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Uniwersytetów Ekonomicznego w Poznaniu, kierunków: Projektowanie procesów logistycznych oraz Logistyka i Zarządzanie Międzynarodowymi Łańcuchami Dostaw. Pracowała jako kierownik operacyjny w takich firmach jak: UPS, DHL, FedEx, TNT, kierownik Działu Dystrybucji Poczta Polska S.A. W Zalando od ponad półtora roku na stanowisku service provider manager odpowiedzialna za wyznaczanie i realizacje celów operacyjnych przez operatora logistycznego.
Kapusta
Morele.net
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 2001 pracuje w logistyce, pierwsze szlify zdobywał w globalnym koncernie motoryzacyjnym, następnie odpowiadał za planowanie produkcji w hucie szkła opakowaniowego. Od blisko 9 lat związany z logistyką e-commerce. Na koncie doświadczeń posiada wdrożenia systemu WMS, budowę centrum dystrybucyjnego wraz z wdrożeniem systemu shuttle, wdrożenia maszyn pakujących. Obecnie zarządza logistyka Morele.net. Bierze udział w kilku projektach automatyzacji logistyki w różnych branżach.
Cudziło
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Główny specjalista w zakresie zarządzania zapasami oraz optymalizacji łańcuchów dostaw w Instytucie Logistyki i Magazynowania. Od ponad 12 lat jako project manager lub główny wykonawca realizuje projekty konsultingowe dla przedsiębiorstw, głównie w zakresie optymalizacji sieci dystrybucji, wspomagania obszaru zarządzania zapasami, projektowania struktury łańcucha dostaw. Do tej pory współpracowała m.in. z Energa Operator, Gaz-System, Tubes International, Grupa Colian, Grupa Żywiec, Leroy Merlin, Neuca, LINPAC Packaging, PGF. Poza doradztwem logistycznym, od kilku lat współrealizuje również projekty badawczo – rozwojowe współfinansowane przez organy Unii Europejskiej, polegające na badaniu nowych trendów i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających logistykę w Europie. Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania, ukończyła studia doktoranckie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Elminowski-Wenda
Raben Logistics Polska
Absolwent Logistyki i Zarządzania Transportem na Uniwersytecie Gdańskim. W strukturach Grupy Raben od ponad 3 lat, jako manager logistyki kontraktowej odpowiedzialny za obszar operacji i innowacji w największym oddziale firmy w Gądkach. Wcześniej wiedzę i doświadczenie zdobywał przez ponad 15 lat w farmacji zarządzając między innymi Centrum Logistycznym w Ołtarzewie
Marianowski
Kalmar MAU Stargard / Cargotec Poland
Doświadczony i operatywny menedżer w obszarze zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach o profilach dystrybucyjnym i produkcyjnym z prawie 15-letnim stażem pracy w strukturach logistycznych.
Swoje doświadczenie zawodowe rozwijał w takich firmach jak Neuca (dystrybucja farmaceutyczna), Jeremias czy Grupa Saint-Gobain (branża produkcyjna) , obecnie od dwóch lat związany z fińskim koncernem Cargotec w spółce Kalmar odpowiedzialny za transformację obszaru logistyki wewnętrznej w największym zakładzie produkcyjnym firmy w ramach projektu World Class Supply Chain. Certyfikowany członek Europejskiego Stowarzyszenia Logistyków , na poziomie Senior.
Pec
Nowy Styl
Od dwudziestu pięciu lat związany z firmą Nowy Styl. Inżynier, ukończył studia o specjalności Eksploatacja i Konstrukcja Maszyn. Absolwent programu rozwoju menadżerów „Management” prowadzonego przez ICAN Institute and Harvard Business Review Poland. Posiada doświadczenie i wiedzę z zakresu Lean Management, Kaizen, SMED, TPM, Lean Maintenance i 6S.
Menedżer z 20 letnim doświadczeniem. Obecnie zarządzający ponad 200 osobowym zespołem. Odpowiedzialny za procesy produkcyjne oraz wdrożeniowe w Zakładzie Produkcji Metalowej. Pomysłodawca i współtwórca wielu rozwiązań usprawniania procesów produkcyjnych i logistycznych.
Niciejewski
Leroy Merlin Polska
Odpowiada za Dystrybucję Centralną LM w Polsce oraz za projekty logistyczne związane z rozwojem łańcucha dostaw w aspekcie przepływów towarów z magazynów centralnych do sklepów i do klientów. Logistyk od kilkunastu lat zdobywał doświadczenie w sektorze FMCG odpowiadając za współpracę z dostawcami , projekty logistyczne oraz zarządzanie zapasami. Absolwent wyższej Szkoły Bankowej.
Szulgo
Europa Systems
Absolwent Wydział Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej. Od blisko 20 lat związany z branżą intralogistyki, automatyzacją oraz firmą Europa Systems. Swoją karierę rozpoczynał jako konstruktor systemów do transportu wewnętrznego, kolejno jako kierownik Działu Projektowego zarządzał przez wiele lat zespołem 40 konstruktorów. W sierpniu 2017 roku gdy powstało Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, został powołany na stanowisko Dyrektora R&D. Innowacyjne projekty, które powstały pod jego przewodnictwem znajdują uznanie i dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
W ostatnich latach współtworzył nowe produkty jak ES Robo Wash & Dry - zrobotyzowany system mycia i suszenia pojemników (dedykowane rozwiązanie dla Cold Supply Chain), a także ES Gear - system wózków samojezdnych AGV. W ramach prowadzonych projektów współpracuje z jednostkami badawczo-naukowymi jak Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, czy Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Dziś jako Dyrektor Działu Badań i Rozwoju oraz Automatyki w Europa Systems odpowiada za New Product Development oraz rozwój technologiczny istniejących rozwiązań, między innymi jak nowej generacji automatyczne magazyny - ES Tower.
Wołynkiewicz
Ceramika Paradyż
Absolwent Politechniki Warszawskiej o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. W firmie Ceramika Paradyż od 14 lat, w tym okresie kierował służbami utrzymania ruchu jednego z zakładów produkcyjnych, zarządzał procesem produkcyjnym, a następnie objął stanowisko jako dyrektor zakładu produkcyjnego. Obecnie w firmie odpowiada za logistykę sprzedaży, magazynowanie i transport wyrobu gotowego.
Słabowska
Żabka Polska
Od września 2015 roku pełni stanowisko dyrektora Departamentu Logistyki w spółce Żabka Polska. Odpowiada za zarządzanie łańcuchem dostaw sieci convenience (ponad 5800 sklepów Żabka), w tym w szczególności zarządzanie zapasami, transportem i logistyką magazynową w 5 centrach logistycznych. Realizuje projekty mające na celu optymalizację kosztów, wzrost wydajności, standaryzację procesów skupiając uwagę na innowacjach i poprawie jakości obsługi klientów. Swoje doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw zdobywała w branży farmaceutycznej w firmie ACP Pharma S.A. (obecnie Grupa Neuca), gdzie kolejno zajmowała stanowiska kontrolera finansowego ds. logistyki, dyrektora logistyki i dyrektora łańcucha dostaw. Karierę zawodową rozpoczynała w Pricewaterhouse Coopers Sp. z o.o. , gdzie przez blisko 6 lat prowadziła projekty m. in. z zakresu audytów sprawozdań finansowych, co pozwoliło jej rozwinąć ponad przeciętne umiejętności analityczne i kontrolingowe. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta i jest członkiem ACCA oraz Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Managerów Logistyki. Absolwentka kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw ukończonego na tej samej uczelni.
Jaworek
Grupa Żywiec
Blisko 25 letnie doświadczenie zawodowe budował w strukturach browarów Grupy Żywiec oraz koncernu Heineken, kierując złożonymi projektami i zespołami w działach IT, sprzedaży i dystrybucji, a od 2013 roku w obszarach łańcucha dostaw. Prowadził wiele projektów lokalnych o charakterze strategicznym i operacyjnym dla rozwoju firmy oraz uczestniczył w wielu przedsięwzięciach międzynarodowych organizacji Heineken. Specjalizował się w optymalizacji procesów biznesowych browarów, sprzedaży i dystrybucji, wdrażał rozwiązania ERP i CRM, współtworzył centrum obsługi klienta Grupy Żywiec oraz odpowiadał za rozbudowę infrastruktury magazynowej firmy. Od 2018 roku odpowiada za rozwój logistyki i obsługi klienta Grupy Żywiec.
Jarowicz
Westernacher Poland LST
Od 15 lat w branży business IT, od 5 lat w obszarze łańcucha dostaw i dedykowanych dla niego rozwiązaniach SAP. Za swój największy sukces uważa zbudowanie polskiego zespołu otwartego na innowacje i potrafiącego dostarczać projekty dla wymagających organizacji, wprowadzającego na polski rynek najnowsze rozwiązania logistyczne SAP, takie jak EWM, TM czy IBP.
Miziewicz-Groszczyk
i marketingu Europa Systems
Ekspert w dziedzinie produktów profesjonalnych w branżach technologicznych. Menedżer z ponad 15 letnim doświadczeniem w obszarze wprowadzania nowych produktów na rynek i rozwoju marek, realizowanych m.in. dla takich firm jak: Vobis Digital, Rajapack, Unizeto (Asseco Group). Od 2015 odpowiedzialna za rozwój strategii, pozycjonowanie , PR oraz komunikację w Europa Systems. Z jej inicjatywy powstał cykl „Innovations for Intralogistics” na międzynarodowych targach LogiMAT w Stuttgarcie. Członek Rady Programowej Konferencji Smart Warehouse. Moderator i speaker. Ambasadorka Women in Tech.
Olearczuk
OPTIDATA
Od 13 lat odpowiedzialny za rozwój i wdrożenia systemów logistycznych w firmie OPTIDATA. Posiada doświadczenia zdobyte w obszarach Logistyki i Detalu, zdobyte w takich firmach jak OPTIMUS IC, DATAPROCESS, Forcom. Prowadził projekty w obszarze wdrożenia systemów WMS dla takich firm jak Browar Żywiec, ReckittBenckiser, Synthos, Warta Glass, Cersanit, Carlsberg. Współautor koncepcji logistycznych i projektów optymalizacji łańcucha dostaw, które były wdrażane dla Klientów firmy OPTIDATA. Współtwórca koncepcji systemów logistycznych Log One i WMS/MES OPTIpromag® w firmie OPTIDATA. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
Moderatorzy sesji MW MASTERMIND:
Miebach Logistik Holding we Frankfurcie
Od 2003 roku pracuje w Miebach Consulting w Polsce. Kierownik projektów logistycznych i nadzorów nad realizacją inwestycji w Polsce i zagranicą. Ekspert w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań automatycznych w logistyce. Absolwent wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.
Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania
W latach 2009 do 2019 pracował w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. W latach 2005-2009 był uczestnikiem studiów doktoranckich UEP. Ekspert naukowy w NCBR, NAWA i FNP. Laureat konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Ma ponad 17 lat doświadczenia w logistyce i 15 lat w e-commerce. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich i naukowych.
Swoje doświadczenie zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów dla takich organizacji i firm, jak: Landmark (bPost), Volkswagen, Poczta Polska, GS1, Last Mile Experts, A.T. Kearney, KPMG, BCG, OEX E-business, CMT Advisory, 4Kraft, SMART Project, Merlin.pl, Digital24.pl, Pepco, SGB-Bank, Kompania Piwowarska (SABMiller), Horizon-Automation, NaviExpert PKS Poznań, Stomil, Autostrada Wielkopolska, CEG, KPS, Sheepla, GOAP, Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pełnił również rolę konsultanta w międzynarodowym projekcie badawczym „Digital Economy, Innovation, and East Asia’s Competitiveness in GVCs” prowadzonym przez Economic Research Institute for ASEAN and East Asia (ERIA) w Indonezji w zakresie dwóch obszarów: „Cross-border e-Commerce in ASEAN and East Asia” i „Improving E-Commerce Enabling/Supporting Connectivity in Asia” oraz w międzynarodowym projekcie „Labour in East Asia”. Był również biegłym dla Prokuratury Regionalnej w Katowicach i Sądu Okręgowego w Płocku.
Jest członkiem Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji działającej przy Ministerstwie Rozwoju (Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku - TRANS) oraz członkiem Wielkopolskiego Forum Inteligentnych Specjalizacji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (Grupa Robocza – Wyspecjalizowane procesy logistyczne).
Wykładowca na studiach Executive MBA i podyplomowych „Logistyki i Zarządzania Międzynarodowymi Łańcuchami Dostaw”, „e-Commerce”, „Zarządzania Sprzedażą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, „Logistyka w praktyce” na Politechnice Gdańskiej, „Zarządzanie ekspansją zagraniczną i rozwojem w branży fashion” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadził szkolenia m.in. dla Kompanii Piwowarskiej, Jutrzenka Colian, Uczelnianego Centrum Innowacji Transferu Technologii UAM i Preinkubatora Akademickiego UAM, Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Europa Systems
Ekspert z 15 letnim doświadczeniem w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów magazynowo- produkcyjnych z zastosowaniem robotów kolaboracyjnych, a także systemów transportu wewnętrznego jak AGV oraz AIV. W 2017 roku dołączył do zespołu Europa Systems. Współautor innowacyjnych rozwiązań systemów dedykowanych do automatycznej paletyzacji. Mentor standaryzacji i rozwiązań ukierunkowanych do produkcji wieloseryjnej. Absolwent Politechniki Warszawskiej z dyplomem realizowanym na HTW Dresden. Zdobył doświadczenie w automatyzacji i robotyzacji na poziomie międzynarodowym, pozyskując i realizując kontrakty w Europie i Azji, współtworząc europejski ośrodek robotyzacji w firmach ABB, FlexLink.
M4 Real Estate
We wrześniu 2016 roku objęła funkcję partnera w M4 Real Estate. Wcześniej piastowała stanowisko associate director w firmie Cushman & Wakefield, w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych. Posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji. Pełniła w nich funkcje menadżerskie, zarządzała działami operacyjnymi oraz sprzedaży. Jako dyrektor Sprzedaży w ID Logistics w Polsce odpowiadała za kompleksową sprzedaż usług logistycznych dla firm z sektora FMCG, Retail, czy e-commerce. Wcześniej pracowała także dla Kuehne + Nagel i dla Grupy CAT. Realizuje projekty dla najemców z różnych branż, od operatorów logistycznych i dystrybutorów, przez sieci sklepów, po firmy produkcyjne. Portfolio usług obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami magazynowymi i przemysłowymi oraz konsulting logistyczny.
P3 Logistic Parks w Polsce
Z firmą P3 Logistic Parks związany od kwietnia 2010 r. i posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Przed rozpoczęciem pracy w P3 pracował dla deweloperów powierzchni magazynowych oraz międzynarodowej agencji doradczej, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym. Ma doświadczenie zarówno we współpracy z największymi klientami z sektora logistycznego, m.in. FM Logistic, IDL, DHL, Fiege, CEVA, jak i użytkownikami końcowymi magazynów takimi jak JYSK czy Britisih American Tobacco oraz firmami produkcyjnymi m.in. Zaparoh i PF Logo.
Posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. W ostatnim czasie poszerza także swoją wiedzę z zakresu zarządzania uczestnicząc w kursie Cranefield General Management Programme, zorganizowanym przez Cranfield School of Management również zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii.
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
Germanista, historyk stosunków międzynarodowych i niemcoznawca. Studiował w Polsce i w Niemczech jako stypendysta Programu Erasmus. Ekspert z zakresu budowania relacji, negocjacji i protokołu. W latach 2000-2012 prowadził zajęcia w Akademii Polonijnej w Częstochowie, gdzie uczył adeptów tłumaczeń oraz dyplomacji. Od 2012 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, gdzie jest dyrektorem Biura Praktyk i Karier Zawodowych oraz adiunktem w Katedrze Ekonomii i Marketingu. Uczy komunikacji i negocjacji oraz etyki w zarządzaniu. Prowadził zajęcia dydaktyczne w Niemczech (uniwersytety w Halle i Landau) oraz w Belgii. W edukacji zwolennik zasady „hard but fair“.
Jako osoba odpowiedzialna w WSL za relacje z interesariuszami jest współtwórcą modelu współpracy pomiędzy szkolnictwem wyższym a biznesem, uznawanego za wzorcowy i dwukrotnie docenionego przez zespoły wizytujące Polskiej Komisji Akredytacyjnej najwyższą oceną. Koordynator Rady Pracodawców WSL. Odznaczony „Medalem za zasługi dla rozwoju WSL”. Należy do grona „Spacemanów” (zespołu organizatorów Forum Gospodarczego Metropolii Poznań), jest moderatorem Grupy Roboczej „Nowoczesna edukacja, nowoczesne zatrudnienie”. Badawczo wierny niemcoznawstwu, szczególnie problematyce bezpieczeństwa wewnętrznego Niemiec oraz relacjonowania zjawisk społeczno-politycznych przez prasę niemiecką.
Dyskusje moderowali:
Niemczyk
GS1 Polska
Absolwent Politechniki Poznańskiej. Zajmuje się głównie wykorzystywaniem standardów GS1, a także problematyką zarządzania łańcuchami dostaw, magazynowania, stosowania automatycznej identyfikacji i systemów informatycznych. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zarządzaniu produkcyjnymi jednostkami gospodarczymi, projektami oraz pracami badawczo - rozwojowymi wdrażanymi w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych. Ściśle współpracuje z Instytutem Logistyki i Magazynowania, w którym przez ponad siedem lat był Zastępcą Dyrektora ds. Rynku. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Logistyki oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Logistycznego. Bierze aktywny udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Olejniczak
Sieć Badawcza Łukasiewicz
Instytut Logistyki i Magazynowania
Jacyna
Logisys/HUB logistics
W dyskusjach udział wzieli:
Michalak
Elkom Trade S.A.
Absolwent studiów MBA przy Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wieloletni, doświadczony konsultant, prowadzący restrukturyzację procesów w firmach produkcyjnych sektora przemysłowego, stoczniowego i spożywczego. Specjalizuje się w projektach wdrożeń zarządzania procesowego, zarządzania zmianą, modelowania i sales process management logistyki i HR. Od 2010 roku pełni funkcję wiceprezesa firmy Elkom Trade S.A.. Jest odpowiedzialny za budowę Business Development, nadzoruje obszar sprzedaży, czuwa nad strukturą organizacyjną, a także procesem kreowania polityki i zarządzania Human Resources w firmie. Inicjator i prowadzący wdrożenie systemu zarządzania projektami w grupie Elkom Trade S.A. W ramach Business Development nadzoruje prace nad rozwojem usług serwisowych, wynajmu systemów logistycznych oraz outsourcingu zarządzania flotą nośników u partnerów biznesowych branży opakowań.
Guz
Systemy WMS IBCS Poland
Posiada 12-letnie doświadczenie zawodowe oparte na działaniach projektowo-sprzedażowych. Brał udział w wielu wdrożeniach w segmencie systemów ERP. Współpracuje z branżą medyczną, nieruchomości, biznesową. Od 4 lat aktywnie zaangażowany w projekty systemów klasy WMS oraz elementy integratorskie i automatykę.
Matyjasiak
Software Solutions
Absolwent PWSBIA, specjalizacja Systemy Informatyczne Biznesu. Od ponad 20 lat zajmuje się systemami informatycznymi klasy ERP, WMS. Od 17 lat Dyrektor Zarządzający w firmie Software Solutions, integratora systemów informatycznych, firmy consultingowej, producenta systemów Anteeo TSL dla branży logistycznej i transportowej.
Szymański
LOGISYSTEM Sp. z o.o.
Studiował automatykę przemysłową i konstrukcję maszyn na Politechnice Warszawskiej. Od 20 lat zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów automatyki dla produkcji, logistyki i magazynowania. Założyciel firmy Plus-Automatyka od 2000 roku realizującej projekty w ww. zakresie. Założyciel i obecny prezes firmy LOGISYSTEM Sp. z o.o. specjalizującej się w projektowaniu i wykonawstwie kompleksowych systemów automatyki i linii wspierających procesy dla logistyki i magazynowania a także linii sortowniczych. Od kilkunastu lat czynny projektant linii i systemów oraz project manager zaawansowanych linii automatyki. Brał aktywny udział przy realizacjach dla przedsiębiorstw takich jak InPost, Spedimex, Smyk, PlusGSM/CyfraPlus, PSB, NoLimit, Empik, Frisco, AB, Arvato/Bertelsmann, FK Olesiejuk, CEVA, MS, Rawlplug, i wielu innych.
Bzowski
P3 Logistic Parks w Polsce
Z firmą P3 Logistic Parks związany od kwietnia 2010 r. i posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Przed rozpoczęciem pracy w P3 pracował dla deweloperów powierzchni magazynowych oraz międzynarodowej agencji doradczej, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym. Ma doświadczenie zarówno we współpracy z największymi klientami z sektora logistycznego, m.in. FM Logistic, IDL, DHL, Fiege, CEVA, jak i użytkownikami końcowymi magazynów takimi jak JYSK czy Britisih American Tobacco oraz firmami produkcyjnymi m.in. Zaparoh i PF Logo.
Posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. W ostatnim czasie poszerza także swoją wiedzę z zakresu zarządzania uczestnicząc w kursie Cranefield General Management Programme, zorganizowanym przez Cranfield School of Management również zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii.
Sasiela
PROVOST Polska
Absolwent Międzynarodowej Szkoły Biznesu we Francji. Doświadczenie zawodowe zdobyte w siedzibie Grupy PROVOST, w dziale logistyki, podczas projektowania wielopowierzchniowych magazynów dla Klientów z całej Europy. W 2007 roku oddelegowany do Polski, aby w roku 2009 rozpocząć sprzedaż systemów regałowych na terytorium kraju. 10-lat doświadczenia, unikatowe kompetencje zawodowe w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem jak również uczestnictwo i koordynowanie wielometrażowych projektów logistycznych przełożyło się na zaufanie wśród obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych.
Szymański
Savills
Odpowiada za strategię rozwoju działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w polskim oddziale firmy doradczej Savills. Nadzoruje jego bieżącą pracę na terenie całej Polski, dba o relacje z kluczowymi klientami, a także zajmuje się pozyskiwaniem nowych projektów i rozbudową oferty usług z zakresu doradztwa dla najemców nieruchomości logistycznych. Dysponuje ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym w branży TSL. Wraz z zespołem zapewnia profesjonalne wsparcie m.in. w zakresie doboru lokalizacji dla zaplecza magazynowego lub produkcyjnego, renegocjacji umów najmu i obsługi logistycznej procesów magazynowych. W trakcie swojej kariery z sukcesem doradzał wielu prestiżowym klientom, w tym największym dostawcom usług logistycznych w Polsce, takim jak DSV Solutions, DB Schenker, No Limit, ID Logistics, ND Logistics. Do Savills dołączył w 2016 r.
Czyżkowski
Sente
Obecnie wiceprezes zarządu spółki, w której przez 10 lat sprawował funkcję prezesa. Współtwórca aplikacji ułatwiającej zarządzanie logistyką i efektywne zarządzaniem wiedzą o kliencie oraz warstwy systemowej systemu Sente w zakresie obsługi dostępu do bazy danych. Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również podyplomowe studia menadżerskie na wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
Kilijańska
Panattoni Europe
Z branżą nieruchomości związana jest od ponad 10 lat. W Panattoni Europe odpowiedzialna jest za negocjowanie umów najmu, kontakty z funduszami i najemcami. W ciągu ostatnich 5 lat Magda uczestniczyła w realizacji kontraktów najmów powierzchni magazynowych o łącznym metrażu ponad 500 000 mkw. Z wykształcenia prawnik i politolog. Ukończyła studia Executive MBA ba Akademii Leona Koźmińskiego, a także posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz licencję zarządcy nieruchomości.
Łukoszyk
Raben Group
Z firmą Raben związany jest od 2011 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem, który pracę z dokumentami zamienił na pracę z klientami. Swoją wiedzę i doświadczenie w budowaniu relacji z klientem wykorzystuje w opiece nad kluczowymi partnerami firmy, a także tworzeniem i wdrażaniem indywidualnych i zoptymalizowanych rozwiązań w łańcuchu dostaw dla osiągnięcia poprawy wydajności i jakości usług.
Duda
& logistics agency
M4 Real Estate
We wrześniu 2016 roku objęła funkcję partnera w M4 Real Estate. Wcześniej piastowała stanowisko associate director w firmie Cushman & Wakefield, w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych. Posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji. Pełniła w nich funkcje menadżerskie, zarządzała działami operacyjnymi oraz sprzedaży. Jako dyrektor Sprzedaży w ID Logistics w Polsce odpowiadała za kompleksową sprzedaż usług logistycznych dla firm z sektora FMCG, Retail, czy e-commerce. Wcześniej pracowała także dla Kuehne + Nagel i dla Grupy CAT. Realizuje projekty dla najemców z różnych branż, od operatorów logistycznych i dystrybutorów, przez sieci sklepów, po firmy produkcyjne. Portfolio usług obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami magazynowymi i przemysłowymi oraz konsulting logistyczny.
Sołoducha
STILL Polska
Ambitny, pełen pozytywnej energii i pasji do intralogistyki. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. karierę w STILL Polska rozpoczynał w 2008 roku na stanowisku Doradcy Handlowego. Obecnie z powodzeniem odpowiada za sprzedaż rozwiązań marki STILL w regionie centralnej i wschodniej Polski. Prywatnie pasjonat dobrej kuchni i egzotycznych podróży. W ostatnich latach zwiedził m.in. Kubę oraz Japonię.
Prorok
Consafe Logistics
Odpowiada za rozwój działalności szwedzkiego lidera oprogramowania klasy WMS na rynku polskim. Skuteczny menedżer skupiony na innowacjach w logistyce i łańcuchu dostaw. Doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą, między innymi budując przez siedem lat pozycję grupy Transporeon w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.