Relacja z IV Kongresu MODERN WAREHOUSE 2012

Eventowe „Must by!”

Puławska Residence Hotel gościła w tym roku IV Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE, który odbył się 14 i 15 listopada 2012 r. w Warszawie. Wykłady praktyków i logistycznych ekspertów były w tej edycji zaledwie czubkiem góry lodowej, o której dyskutowano zarówno przy okazji wręczenia nagród w Plebiscycie Produkt Roku, jak na wieczornym bankiecie, odbywającym się pierwszego dnia.

Problemy związane z kompletacją, sezonową zmiennością popytu, projektami specjalnymi, takimi jak EURO 2012, zużyciem energii w magazynie, optymalizacją procesów magazynowych czy bezpieczeństwem łańcucha dostaw i wiele, wiele innych kwestii omawianych było w trakcie dwóch kongresowych dni. Wszystkich zainteresowanych programem odsyłam na stronę internetową www.modern-warehouse.pl

To, co z całą pewnością wyróżnia nasze wydarzenie spośród pozostałych propozycji kongresowych dla logistyków to bezpośredni kontakt uczestników z prelegentami, którzy momentami zasypywani byli pytaniami. W ogniu pytań byli też praktycy - logistyczni pionierzy. Bezpośrednio w trakcie prelekcji dzielili się swoimi doświadczeniami z wdrażania nowoczesnych technologii, prezentowanych w trakcie wykładów, co pozwalało na bieżąco weryfikować deklaracje producentów dotyczące funkcjonalności rozwiązań. Dyskutowano o nich także w trakcie bankietu, który jak zawsze był okazją do rozmów mniej oficjalnych, ale pozwalających nawiązać relacje nie tylko biznesowe.

W tym roku swój finał miał także Plebiscyt Produkt Roku, którego laureatów prezentujemy poniżej. Przy tej okazji nie może zabraknąć podziękowań organizatorów za zaangażowanie partnerów, wystawców i uczestników w dopięciu finału plebiscytu, a przede wszystkim za możliwość spotkania się w logistycznym gronie. Te były bardzo owocne dwa dni, które mamy nadzieję, że będą procentować przez cały najbliższy rok do kolejnej edycji Kongresu.

MODERN WAREHOUSE OCZAMI UCZESTNIKÓW

Andrzej Michalski, dyrektor handlowy ds. systemów automatycznych w firmie Mecalux
Kongres stanowił przede wszystkim doskonałą okazję na zapoznanie się z bardzo ciekawymi projektami oraz bieżącymi trendami w nowoczesnej logistyce. Na szczególną uwagę zasługiwały moim zdaniem prezentacje opisujące wdrożenie systemu Pick-By-Voice w firmie Kaufland oraz mistrzowską realizację wyjątkowo skomplikowanego zadania logistycznego, jakim było zaopatrzenie sklepów kibica podczas Euro 2000 przez firmę Intersport. Bardzo inspirujące zagadnienia dotyczące projektowania łańcuchów dostaw oraz redukcji zapasów przedstawili przedstawiciele PrimeGlobal oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania. Firma Logisys przekonująco wykazała za pomocą swoich prezentacji, że wiedza i doświadczenie, którymi dysponują doradcy logistyczni „z górnej półki”, stanowią idealny fundament pod projekt dobrze funkcjonującego magazynu. Wyjątkowo interesująca była również moim zdaniem prezentacja Pani Doroty Raben, przedstawiająca w jaki sposób, korzystając z nowoczesnych narzędzi informatycznych i ogólnie dostępnych baz danych, można znaleźć i w bardzo przejrzysty sposób zwizualizować optymalne lokalizacje biznesu.
Oprócz kwestii merytorycznych, istotny jest oczywiście również kontekst integracji środowiska logistycznego. Cenna kuluarowa wymiana doświadczeń, czy chociażby informacji o prowadzonych projektach, sprawiają, że jak co roku, udział w Kongresie oceniam jako wyjątkowo atrakcyjną inwestycję, z wyjątkowo krótką stopą zwrotu! No i jeszcze – o czym oczywiście nie można nie wspomnieć – słowa uznania należą się Wydawnictwu Forum Press za perfekcyjną organizację Kongresu. Tak trzymać! I do zobaczenia za rok!

Mariusz Szewczyk, kierownik Działu Trakcji Benning Power Electronics Sp. z o.o.
Z przyjemnością muszę przyznać, iż tegoroczny Kongres Logistyczny Modern Warehouse 2012 należy uznać za bardzo udany i to z kilku względów. Po pierwsze, prezentowane case study budziły powszechne zainteresowanie i dyskusję co świadczy o ich dużej wartości dla zgromadzonych i ważkości poruszanych tematów. Po drugie zgromadzone firmy prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia co pozwoliło w jednym miejscu doskonale zorientować się w bieżących trendach w logistyce. I wreszcie doskonała atmosfera panująca zarówno podczas samego kongresu jak i podczas wieczornych spotkań pozwoliła nawiązać wiele owocnych znajomości, a być może i biznesowych kontaktów. Dla firmy Benning Power Electronics lidera w dziedzinie zasilania spotkanie to było doskonałą okazją do przedstawienia możliwości redukcji kosztów operacyjnych transportu wewnętrznego oraz zaprezentowania najnowszych rozwiązań w dziedzinie baterii i prostowników. Udało nam się wyraźnie zainteresować uczestników naszym najnowszym dzieckiem czyli bateriami litowo-jonowymi, o których można przeczytać w tym numerze w artykule „Idzie nowe…”, dającym oszczędności kosztów operacyjnych na poziomie 59%, ale również prostownikami HF dzięki którym możemy zaoszczędzić do 25% energii w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi ładowarkami. Niemniej ważna w kwestii redukcji kosztów okazała się akumulatorownia, której odpowiednie wykonanie i wyposażenie pozwala nie tylko ograniczyć koszty pracy i obsługi baterii, ale również wpływa na zwiększenie dostępnego miejsca w magazynie i ograniczenie ilości wózków potrzebnych do prowadzenia transportu wewnętrznego.

Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska w Kaufland Polska, prokurent
Uczestnikiem KMW byłem po raz pierwszy. Konferencja zorganizowana perfekcyjnie, dobre miejsce, dobrze dobrane grono, ludzie z branży, otwarci na dyskusje. Wiele dodatkowych atrakcji np. konkursy. Wieczorny bankiet był okazją do swobodniejszej wymiany opinii. Atmosfera całego wydarzenia nie usztywniała co pozwoliło na osiągniecie w mojej ocenie statusu konferencyjno-warsztatowego. Prelekcje ciekawe, zawierały sporo przykładów z życia, problemów, sukcesów i metod działania innych magazynów oraz firm około logistycznych. Na kolejny KMW wybiorę się na pewno.

Anna Żurek, kierownik ds. handlu i marketingu w Instytucie Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce Sp. z o.o.
Jeśli potrzebujesz inspiracji, jesteś odpowiedzialny za logistykę, prowadzisz firmę logistyczną, szukasz optymalizacji w zakresie magazynowania, produkcji czy sprzedaży, interesują Cię nowinki rynkowe czy technologie – to Kongres Modern Warehouse 2012 jest wydarzeniem, którego nie można przegapić. Na Kongresie spotykamy samych specjalistów z branży, którzy chętnie dzielą się z uczestnikami doświadczeniem i radą. Takie spotkania i rozmowy są nie do przecenienia. Dodatkowo można nawiązać wiele, ciekawych, nowych kontaktów w miłej i przyjaznej atmosferze, jaką zapewniają organizatorzy Kongresu. W tym roku firma Instytut INTL pojawiła się na Kongresie po raz pierwszy. Zaprezentowaliśmy nasze usługi oraz razem z naszym Partnerem Biznesowym, firmą Securitas Services przedstawiliśmy prezentację pt. „Bezpieczeństwo w Logistyce”, w której szczegółowo został przedstawiony produkt, jakim jest Menedżer/Inspektor Bezpieczeństwa. Menedżer/Inspektor Bezpieczeństwa jest unikatowym projektem firmy Securitas Services, który zapewnia firmie m.in.: redukcję kradzieży i uszkodzeń, wykrywanie metod oraz ujawnianie pracowników, którzy popełniają błędy, wykrywanie luk w systemach czy podjęcie indywidualnych działań stworzonych na specjalne potrzeby danego Klienta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza kolejna usługa, jaką jest Obsługa Rynków Wschodnich, w ramach której pomagamy przedsiębiorcom „wejść” na powyższe rynki i poprowadzić dla nich działania związane z handlem zagranicznym, kładąc szczególny nacisk na eksportowanie towarów na Wschód.
Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję Kongresu Modern Warehouse 2013!

 

Fotogaleria: